Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Poslední neděle v říjnu a jiné temné příběhy

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Povídky Jana Sonnergaarda v Dánsku způsobily malou revoluci. Do jejich objevení tu žánr povídky platil za zaprášenou a lehce trapnou záležitost pro intelektuály, Sonnergaard ve svých krátkých prózách úderným jazykem, tématy i hodně černým humorem zasáhl i ty, kteří knihy vlastně nečtou. Z příběhů ukotvených do dobře rozpoznatelné reality se hned stal bestseller a byly přeloženy do několika jazyků. Lze je označit za odnož „nordic noir“, jen s tím rozdílem, že temné jevy v nich nemají na svědomí zločinci, dostatečně ponuré je už to, jak se spolu bavíme, jak spolu žijeme. Náš výbor přináší českým čtenářům to nejlepší ze Sonnergaardovy povídkové trilogie Radiátor (Radiator 1997), Poslední neděle v říjnu (Sidste søndag i oktober 2000) a Caspar Michael Petersen mi pořád nahání hrůzu (Jeg er stadig bange for Caspar Michael Petersen 2003).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jan Sonnergaard (1963–2016) patří k nejsvébytnějším hlasům současné dánské literatury. Vystudoval literární vědu a filosofii na Kodaňské univerzitě a v roce 1997 debutoval povídkovou sbírkou Radiator. Některé Sonnergaardovy povídky byly zdramatizovány. Kromě povídkové tvorby má autor na svém kontě také dva romány.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087855928
Autor
Jan Sonnergaard
Kód zboží
178316
Počet stránek
128
Rozměry
206 x 136 x 14
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč