Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Slunce nad půllitrem

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Pět humorných povídek s originální detektivní zápletkou propojených postavou básníka Ivo Grama.
Úředník Ivo Gram se touží stát básníkem, miluje literaturu. S jedinou výjimkou – a tou jsou detektivky. Řízením osudu se stane svědkem trestného činu a vzápětí je sám jeho obětí. Útok přežije, dokonce pomůže objevit vraha, ale od té chvíle jako by se mu zločin lepil na paty. Postupně se podílí na objasnění několika násilných trestných činů a loupeží. Nezrodí se tedy básník, ale autor detektivních povídek. Příběhy, které prožívá a o kterých píše, řeší sice jako kriminalista amatér, ale pohled básníka mu pomáhá. Dokonce začne tvrdit, že kriminalisté jsou nepovedení básníci.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jan Míka (*1947 v Táboře) je český filmový a televizní scenárista a spisovatel. Studoval FAMU (obor scenáristika a dramaturgie), kde absolvoval v roce 1980 s diplomovou prací na téma: Seriálová tvorba Jaroslava Dietla. Trošku symbolické, když vezmeme v potaz, že se mu v 90. letech (po vzniku jeho nejúspěšnějšího seriálu Život na zámku) začalo trošku eufemisticky říkal "nový Dietl". Ještě před tímto úspěchem se coby scenárista a dramaturg ČST Ostrava podílel na vzniku několika televizních her (Devadesát jedna bílých koní, Podivné premiéry, Vampýr).
Později se přestěhoval do Vlašimi a následně do svého rodného Tábora, kde se věnoval kreativní činnosti pro reklamní agenturu. Publikoval též povídkové knihy Křídla překážejí v chůzi a Na ňadrech ustláno. Po zmiňovaném seriálu Život na zámku, který vyšel i knižně, byla podle jeho scénářů natočena celá řada seriálů: Šípková Růženka, Náměstíčko, Náves, Příkopy a naposledy v roce 2010 Cukrárna. Žádný z nich však již nezopakoval úspěch Života na zámku. Jeho zmiňované označení "nový Dietl" tak zůstalo spíše nenaplněno. Na poli filmu se již Jan Míka tolik neprosadil. Jedinou výjimku představuje filmová pohádka Dešťová víla, na níž se podílel coby autor námětu a spoluscénárista (spolu s Milanem Cieslarem).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024380650
Autor
Jan Míka
Kód zboží
183805
Počet stránek
248
Rozměry
26 x 125 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
Moravská Bastei MOBA, s. r. o.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč