Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Legionáři a Československo

Anotace

Jak se žilo legionářům po návratu z legií, ale i v pozdějších dobách? Jak se k nim zachovala naše společnost? I na takovéto otázky najde čtenář zajisté uspokojivé odpovědi v nové knize Jana Michla Legionáři a Československo.

Českoslovenští legionáři jsou obvykle spojování s obdobím první světové války a se sibiřskou anabází. Legionáři však patří k pilířům československé státnosti i po návratu domů a významně se podíleli na odboji proti nacismu i za okupace. Tato publikace zachycuje osudy legionářského hnutí od bojů na Slovensku a Těšínsku roku 1919 až po smrt posledního legionáře o osmdesát let později na pozadí českých, resp. československých dějin. Autor na základě rozsáhlého archivního studia napsal dílo, které svým tématem, pojetím i časovým záběrem překonává vše, co bylo dosud o legionářích po návratu z legií publikováno.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PhDr. Jan Michl (*1975) vystudoval historii a politologii na Filozofické fakultě UK v Praze. V lednu 2009 úspěšně ukončil doktorské studium na Ústavu českých dějin FF UK obhajobou disertační práce s názvem Legionáři a fenomén legionářství v čs. moderní státnosti, jejíž zkrácenou a upravenou verzi držíte v ruce. Pracuje v Ústavu pro studium totalitních režimů, kde se věnuje dějinám komunistické vojenské rozvědky a kontrarozvědky. Specializuje se na vojenské a politické dějiny 20.ů století, konkrétně na osudy příslušníků všech tří československých zahraničních odbojů. Dosud publikoval dvoudílnou monografii Cizinci v RAF a řadu odborných popularizačních článků.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020610195
Autor
Jan Michl
Kód zboží
131685
Počet stránek
336
Rozměry
33 x 170 x 238
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2009

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY