Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Bludiště cti

Anotace

Románové zpracování málo známého případu sebevraždy důstojníka československé armády, který byl autorovým otcem.
"Čas není jen abstraktní pojem!" Tuto hořce poznanou pravdu napsal otec Kláry a Oldřicha jako slova na rozloučenou předtím, než spáchal sebevraždu – týden po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Vzít si život se mu zdálo jako jediné východisko, nechtěl-li zradit svou vlast ani sám sebe.
Na historii jedné rodiny, lámané drtivými silami geopolitických událostí, spisovatel Jan Kment mistrně evokuje atmosféru doby, naděje a cíle generace, která v mládí prožila válku, koncentrační tábory a politické převraty. Dospělosti dosahují v dobách čistek a útlaku, ale mají své ideály a věří ve šťastnou budoucnost svých dětí.
Autorův literární styl evokuje tehdejší život hlučného velkoměsta i poetického, klidného venkova a s vnitřní opravdovostí vykresluje lidské povahy, třeba jen jednou větou dialogu, popisem hnutí v obličeji, němou reakci, která probíhá kdesi pod povrchem v lidském nitru.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jan Kment se narodil začátkem šedesátých let v rodině důstojníka armády a středoškolské ruštinářky. Dětství a mládí prožil v pražském Karlíně. Vyučil se grafikem, později vystudoval literaturu, divadlo a sochařství. Vystřídal řadu nejrůznějších zaměstnání, od skladníka, výtvarníka pro dětské divadlo až po architekta. Ve dvaceti letech začal psát poezii a krátké povídky. Spoluzaložil literární skupinu Moderní analfabet, publikoval převážně časopisecky. Jeho prozaickou prvotinou je kniha vzpomínek na školní léta Čéťové a zloději, kterou doprovodil vlastními ilustracemi a jež vyšla v roce 2015. Román Bludiště cti je jeho druhou knihou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072527380
Autor
Jan Kment
Kód zboží
183417
Počet stránek
208
Rozměry
22 x 136 x 215
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
Nakladatelství Práh s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč