Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Dva životy Vladimíra Krajiny

Cena 69
Není dostupné
Anotace

Autor knížky Jan Drábek, syn jednoho z trojice velkých a dlouholetých přátel Drábek - Krajina - Drtina, zachycuje životní příběh Vladimíra Krajiny pohledem jakoby zevnitř, vždyť autor hodně z toho o čem píše, měl doslova z první ruky. Poctivě, se snahou o zasazení do širších historických souvislostí popisuje Krajinovo mladí, studia a práci na Karlově univerzitě a po vzniku Protektorátu jeho někdy až dobrodružný boj proti nacistům, dramatické zatčení v Českém ráji, po kterém byl, dalo by se říci "osobním vězněm K. H. Franka". Čtenáře jistě zaujme i Krajinův nebezpečný útěk do nucené emigrace před komunistickým terore. Ve druhé části je vylíčena nová životní etapa Vladimíra Krajiny a jeho rodiny v kanadském Vancouveru. Zaznamenává jeho významnou a úspěšnou práci respektovaného vědce, pedagoga a doslova ekologického pionýra, který dokázal navrhnout a prosadit Zákon o ekologických rezervacích, který byl vládou schválen. Poté byl hlavním iniciátorem vyhlášení více než sto chráněných přírodních rezervací nejen v Britské Kolumbii, což byla do té doby v Kanadě nevídaná věc...  Kniha o Vladimíru Krajinovi, muži, který obdržel zvláštní ocenění od prezidenta T.G. Masaryka, státní vyznamenání od prezidenta Edvarda Beneše i prezidenta Václava Havla, ale také Řád Kanady, rozšiřuje čtenáři pohled na českou, ale také kanadskou nedávnou historii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jan Drábek (*1935) odešel z Československa jako hoch se svou rodinou po komunistickém puči. Žil v New Yorku a ve Washingtonu a také sloužil v americkém válečném námořnictvu na Floridě. V roce 1960 se vrátil do Evropy, kde byl několik let hlasatelem Radia Svobodná Evropa, poté studoval v jižní Indii. Strávil čtvrt století v kanadském Vancouveru, nejdříve jako středoškolský profesor, později jako spisovatel a publicista. Vydal deset knih různých žánrů v angličtině a v češtině. V roce 1990 se vrátil na nějaký čas do Československa, ale dnes žije v důchodu ve svém milovaném přímořském Vancouveru.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072641710
Autor
Jan Drábek
Kód zboží
169776
Počet stránek
208
Rozměry
20 x 149 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let