Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Dopisy ze Sachsenhausenu

Anotace

Napínavý a podmanivý příběh o lásce, ztrátě a nesmírné statečnosti zasazený do doby druhé světové války.
I když nezbývá už skoro nic, je tu pořád ještě naděje… 
Šestnáctiletá Margot Baumannová vychází ze školy, aby nastoupila na místo po své sestře na poštovním oddělení velké věznice. Jenže tohle je Německo roku 1944 a věznice je koncentrační tábor Sachsenhausen poblíž Berlína. 
Před brutalitou v táboře je Margot chráněná, protože nemá žádný kontakt s vězni. Má však na starost jejich poštu, a když jednou dostane zapalovač s příkazem, ať dopisy spálí, je zděšená bezcitným činem, který musí vlastnoručně provést. Je to pro ni obzvlášť bolestné proto, že její bratr byl zajat u Stalingradu a rodině od něj nechodí žádné dopisy. Margot tedy několik psaníček ukradne se záměrem, že je tajně pošle, jen aby zjistila, že je neúprosně vtahována do těch srdceryvných slov plných naděje, zoufalství a lásky. 
Takhle Margot pozná Dietera Kleinschmidta – prostřednictvím krásných a vášnivých dopisů adresovaných jeho milé. A protože Dieterova přítelkyně se také jmenuje Margot, mladá dívka náhle cítí, jako by četla milostné dopisy napsané pro ni. 
Moloneyho dojemný příběh z druhé světové války vás uchvátí především svou pravdivostí a budete nad ním hloubat ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

James Moloney (*1954), bývalý učitel a knihovník se narodil v Sydney. Je jedním z nejuznávanějších australských romanopisců a autorů dětských knížek, jenž má na svém kontě přes padesát titulů. Během své třicetileté spisovatelské dráhy získal dvě ocenění udílené Children Book Council of Australia (CBCA) a cenu za knihu roku a Victorian Premier’s Prize, přičemž některé jeho tituly byly vybrány k zařazení do Mezinárodní knihovny mládeže v Mnichově. V roce 2019 získal James Moloney od CBCA cenu Nana Chauncyho, která se každoročně uděluje jedinému autorovi za vynikající příspěvek australské literatuře pro děti.
Nyní žije se svou ženou Kate a třemi dětmi v Brisbane, kde píše každý den ve speciálně postavené boudě na zahradě za domem.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075656513
Autor
James Moloney
Kód zboží
185341
Počet stránek
288
Rozměry
26 x 137 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč