Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Válka na východní frontě 1941-1945

Cena 69
Není dostupné
Anotace

Osudy německých vojáků v Sovětském svazu během bojů na východní frontě. Autor vykresluje působivý obraz podmínek, ve kterých za II. světové války probíhaly na obrovské východní frontě boje mezi německými a sovětskými vojsky. Pověstná ruská zima s sebou přinášela tak silné mrazy, že se ocelové úderníky lámaly, jako by byly ze skla. Mazací oleje zamrzaly a blokovaly pohyblivé součásti zbraní, jež pak v nejkritičtějších okamžicích selhávaly. Vojáci se ocitali v otřesných bojových podmínkách, na které nebyli připraveni. Mnozí z německých vojáků, kteří byli ubytovaní v domcích ruských mužiků později vzpomínali, že si připadali jako ve středověku. Autor zaznamenal působivá líčení německých vojáků a umem sobě vlastním je přetavil do literární podoby. Kniha je doplněna unikátními fotografiemi dokreslujícími strašlivé zážitky mužů, kteří se zúčastnili jednoho z největších tažení v historii vojenství.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

James Lucas (1923-2002) - uznávaný britský historik a spisovatel. Aktivně se účastnil bojů II. světové války. Prošel tažením v severní Africe a účastnil se bojů o Itálii. Po válce pracoval jako zástupce ředitele fotografického oddělení v londýnském Imperial War muzeum. Je autorem několika desítek vojensko-historických publikací, které jsou vysoce ceněny odbornou kritikou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020610584
Autor
James Lucas
Kód zboží
178492
Počet stránek
232
Rozměry
238 x 168 x 25
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2009

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let