Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Němci

Anotace

Román současné české autorky zavede čtenáře do prostředí německé rodiny zasažené útrapami první a druhé světové války, do válečných Sudet a poválečné Prahy. Slibný svět hlavní hrdinky, z počátku přímočaře bezstarostný, začíná s přibývajícím časem dostávat trhliny, růžové brýle střídá deziluze a před čtenářem vyvstává otázka – opravdu je možné po tolika letech nalézt pravdu? 
Píše se rok 1987 a ze západního Německa do Prahy dorazí poslední z balíčků, které rodině Mahlerových pravidelně přicházely od konce čtyřicátých let. Svému synovi Konradovi je posílala Klára Rissmannová. O babičce Kláře se však u Mahlerových nikdy nemluvilo, a proto po Konradově nečekané smrti zůstane řada nezodpovězených otázek. Pochopení rodinné minulosti a odhalení jejích traumat leží na Klářině vnučce, která se rozhodne babičku najít. 
Autorčin vytříbený jazyk silně kontrastuje se syrovostí, s níž jsou líčeny životní milníky jednotlivých postav, a umožňuje tak ještě zevrubněji prozkoumat téma ztráty a vykořenění, které v mnoha variacích dominuje celému románu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jakuba Katalpa (*1979) po mimořádně úspěšném debutu Je hlína k snědku? vydala román Horké moře (2009) a o čtyři roky později prózu Němci, za niž obdržela Cenu Josefa Škvoreckého, Cenu Česká kniha a získala nominaci na cenu Magnesia Litera. V roce 2017 vyšel propracovaný mnohovrstevnatý román ze současnosti Doupě a čtenářsky zatím nejúspěšnějším se stal její následující román Zuzanin dech (2020).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074914270
Autor
Jakuba Katalpa
Kód zboží
184438
Počet stránek
421
Rozměry
24 x 125 x 194
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2021
Nakladatel
Host - vydavatelství, s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let