Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Fašista. Příběh sira Oswalda Mosleyho

Cena 79
Není dostupné
Anotace

Sir Oswald Mosley patří mimo jakoukoli pochybnost k nejpozoruhodnějším postavám britských dějin 20. století. V britské a v menší míře též v evropské politice byl totiž přítomen prakticky po celé dlouhé století. Byl při většině klíčových událostí meziválečného období a udržoval styky s nejvýraznějšími osobnostmi své doby – Benitem Mussolinim, Adolfem Hitlerem a Franklinem D. Rooseveltem, stejně jako s Nevillem Chamberlainem nebo Winstonem Churchillem. „Proslavil“ se však zejména jako zakladatel a vůdce nejvýznamnějšího britského fašistického hnutí – Britské unie fašistů. Mosleyho životopis provede čtenáře nejen jeho životem, ale plasticky vykreslí i pohnuté britské a evropské dějiny minulého století.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jakub Drábik (*1986) je slovenský historik, který se ve svém výzkumu zabírá studií především britského a českého fašismu a dějinami Velké Británie ve 20. století. V roce 2014 získal na Filozofické fakultě UK v Praze titul Ph.D. Během studia absolvoval řadu badatelských a studijních pobytů v Velké Británii. V současné době působí v Historickém ústavu Slovenské akademie věd.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020026798
Autor
Jakub Drábik
Kód zboží
172951
Počet stránek
504
Rozměry
200 x 131 x 45
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let