Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Athény a Jeruzalém

Anotace

Kniha zajímavým způsobem popisuje dialog mezi židovským a řeckým myšlením, na němž stojí základy naší západní civilizace a v jehož středu ční systém hodnot oslavujících svobodu bytí a myšlení jednotlivce, rozum, shromažďování vědomostí a zdokonalování materiálního i duchovního světa. Židé vyznávají nekonečnost a naději, Řekové konečnost a tragédii rozumu, ale obě civilizace směřují k základní ideji západní civilizace, kterou je jednota: jednota Boha, jednota Člověka, jednota Druhého, jednota Příčin, jednota monoteismu, jednota Vědy, Víry a Pravdy. Někdy bývá tento židovsko-řecký původ opomíjen. Západní civilizace sice připouští řecké příbuzenství, zanedbává však obvykle to, co dluží judaismu, a hlásí se pouze ke křesťanství. V této knize předkládáme jakousi psychoanalýzu západní civilizace - Okcidentu-, která má odhalit její rodinná tajemství a vyrovnat se s nimi. Právě to je podmínkou jejího přežití. Z francouzštiny přeložil Joseph F. Vedlich.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jacques Attali, politolog, bývalý poradce prezidenta Mitteranda a spisovatel. V jeho díle najdeme eseje, romány, biografie či divadelní hry.

Pierre-Henry Salfati, režisér a scenárista, vyučuje židovskou filozofii. Nedávno diváky zaujal filmem Poslední spravedlivý o muži, který po desítkách let útěku před událostmi druhé světové války musí dokazovat svůj původ, aby mohl být pohřben na židovském hřbitově.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074074073
Autor
Jacques Attali , Pierre-Henry Salfati
Kód zboží
176813
Počet stránek
208
Rozměry
207 x 138 x 23
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let