Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Po stopách českých sklářů

Anotace

Nevšední průvodce zve milovníky křehké krásy do našich nejdůležitějších sklářských dílen, jako je Moser, Rückl, Šípkovo AJETO nebo PacínekGlass, Precioza, Šenov, Sázava, Poděbrady a další...
Naše sklo, tak říkajíc rodinné stříbro, tvoří nedílnou součást kulturního a průmyslového dědictví naší země. Sklo se v Čechách a na Moravě vyrábí již více než 800 let. Z generace na generaci se předávala řemeslná dovednost, tvořivost a technické znalosti. Mnohasetletá tradice a životaschopnost ukazují, že v naší zemi existuje genius loci, kde se stále rodí české sklo a stále se drží na předním místě ve světě. České sklářství vždy procházelo obdobími konjuktury, těžkých časů, vzestupů i poklesů, ale pokaždé se z těžkých krizí dokázalo vzepnout a znovu se dostat na dráhu úspěchu.
Vydejte se po stopách našich mistrů křehkého řemesla s touto jedinečnou knížkou v ruce. Mnohasetletá tradice výroby skla v českých zemích ukazuje na příznivé klima, díky němuž se české sklo stále drží na předním místě ve světě. Sklářské hutě, designerská studia, sklářská muzea, a dokonce i skanzeny čekají netrpělivě na vaši návštěvu. Než však vstoupíte do chrámu křehké krásy, připomeňte si slova staré sklářské modlitby:

Vstoupíš-li do huti,
pokloň se a postůj, člověče,
neboť vstoupil jsi do chrámu sklářského,
a Tvá duše budiž čistá a plná pokory
vůči této hmotě,
při jejímž zrodu
prolínají se duše člověka a vůle Boží.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ivan Černý (*1949) studoval začátkem osmdesátých let minulého století Fakultu žurnalistiky, studium však nedokončil. Do světa literatury vstoupil v roce 1975. Z jeho vydaných titulů jmenujme alespoň První kolo, Obyčejná dobrodružství, Přístav bez lodí nebo Byl jednou jeden Vlasta. Vydal též sérii knih z prostředí kriminalistiky nebo triptych o mezilidských vztazích pod souborným názvem Bilance citů. Rovněž mu vyšlo literární zpracování filmového scénáře veselohry z vinařského prostředí 2Bobule. Dlouhodobě se Ivan Černý věnuje publicistice cestovního ruchu. S žurnalistou Jiřím Bartošem napsal knižního Průvodce Bulharskem a s kolegyní novinářkou Ivanou Masákovou publikaci na cesty pod názvem Turistická rukojeť.
V současnosti je Ivan Černý šéfredaktorem listu pro výtvarné umění a kulturu Art Mozaika a dlouhodobě spolupracuje s webem Putování za uměním.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027107018
Autor
Ivan Černý
Kód zboží
181290
Počet stránek
262
Rozměry
20 x 152 x 212
Vazba
Lepena
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let