Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Agónie a extáze

Anotace

Životopisný román o Michelangelovi. Román, který je sám o sobě mistrovským dílem, přináší přesvědčivý portrét jednoho z největších umělců, jaké svět kdy měl.
Jeho dobou bylo bouřlivé období renesance, doba otrávených vladařů, válčících papežů a všemocné rodiny Medicejských. Jeho láskami byly křehká a líbezná dcera Lorenza Medicejského, vášnivá milenka Marka Aldovrandiho a jeho poslední, největší láskou krásná a nešťastná Vittoria Colonna. Jeho géniem byla od Boha daná zběsilost, díky níž vytvořil ojedinělá, brilantní díla dotýkající se nebes.
Jeho jméno bylo Michelangelo Buonarroti. Tvůrce Davida, autor maleb na stropě Sixtinské kaple, architekt chrámu sv. Petra v Římě. Michelangelo znovu ožívá úchvatným, bohatým životem ve Stoneově životopisném románu, který  se stal literární předlohou pro hollywoodský velkofilm Ve službách papeže s Charltonem Hestonem a Rexem Harrisonem v rolích Michelangela a papeže Julia II.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Irving Stone (1903–1989) byl americký spisovatel, známý především biografickými romány o historických osobnostech. Narodil se v San Francisku, vystudoval univerzitu v Berkeley. Se svou ženou Jean, která se stala editorkou mnoha jeho děl, žil většinu života v Los Angeles. Jeho první úspěšnou knihou se stal v roce 1934 biografický román o Vincentu van Goghovi (česky vyšel několikrát pod titulem Žízeň po životě), následoval román o Jacku Londonovi (česky Námořník na koni). Román o Michelangelovi Agónie a extáze vyšel v roce 1961. Předcházely mu několikaleté přípravy. Od profesora italštiny na Kalifornské univerzitě Charlese Speroniho si Stone nechal přeložit téměř pět set Michelangelových dopisů a smluv. Pak se se ženou na čtyři roky odstěhovali do Itálie, kde Stone prováděl výzkumy v místních archivech (ve Florencii, Římě atd.), a dokonce si vyzkoušel i lámání mramoru v Carraře. Mezi jeho pozdější díla patří také román o životě Sigmunda Freuda, který česky vyšel pod názvem Vášně mysli (2010). 


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075654403
Autor
Irving Stone
Kód zboží
185338
Počet stránek
792
Rozměry
43 x 150 x 215
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let