Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vlčice ze Sernovodsku: Zápisky z čečenské války

Anotace

Irena Brežná se opakovaně zúčastnila jako válečná reportérka švýcarského listu Tages-Anzeiger Zürich Magazin první čečenské války (1995–1996) a v přestrojení za čečenskou ženu navštívila zničené vesnice, později jako novinářka i města a tábory severního Kavkazu. Ve svých reportážích se však nezaměřovala na průběh bojů ani na příběhy partyzánů, teroristů, politiků a vojáků, ale především na osudy čečenských žen, kterých se válka dotkla možná ještě krutěji než válčících mužů. V reportážích, které zachycují vývoj v Čečensku za posledních dvacet let, popisuje sugestivním jazykem a s velkým smyslem pro detail každodenní život za války, nesmyslné krutosti ruské armády i čečenských teroristů. Svoji zkušenost z války reflektuje ve svých esejích, kde se snaží dopátrat příčin onoho zla. Soubor reportáží a esejů z čečenské války doplňují texty Ireny Brežné věnované gulagu, mafii, ruské povaze i každodenním problémům Ruska.

Z němčiny přeložil Jan Mattuš

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Irena Brežná se narodila roku 1950 na Slovensku. Od roku 1968 žije ve Švýcarsku jako novinářka a spisovatelka na volné noze. Za svou žurnalistickou práci byla vyznamenána několika cenami.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074321979
Autor
Irena Brežná
Kód zboží
177631
Počet stránek
136
Rozměry
200 x 130 x 10
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2012
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let