Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Norkový kožich za hrst vloček, aneb Šest hodin ve vlaku

Anotace

Inna Rottová zažila na vlastní kůži hrůznou událost - německou blokádu Leningradu. Kromě více než čtyř milionů vojáků během ní zahynulo na 650 tisíc civilistů, hlavně hlady a následkem mrazů. Rottové bylo počátkem zahájení obležení šest let, přesto si tuto tragickou, ale i hrdinskou etapu života zapamatovala dokonale. Své mimořádně autentické osobní vzpomínky vtělila do této knížky brilantně napsaných povídek. Kniha není reportáží o leningradské blokádě. Je to však knížka absolutně prožitá, protrpěná a psaná s nadhledem.  Je to vyprávění spisovatelky, jejíž rodina měla pohnutý osud, a jíž se dostalo bolestné cti to všechno prožít a přežít.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inna Rottová (1935-2018) pocházela z české židovské rodiny, která se dílem osudu za 2.světové války octla v Sovětském svazu. Jako šesti až devítiletá musela čelit smrtelnému hladu, zimě i německému bombardování, tatínek zemřel na válečné zranění. Po válce Inna vystudovala střední a vysokou školu a stala se inženýrkou. Zároveň pracovala v Leningradě jako průvodkyně turistů. Tak se seznámila se svým pozdějším českým mužem. Díky němu se také mohla přestěhovat do Československa a pod jeho jménem, jako Mirovská , také vydala své první knihy. Inna strávila v Čechách na čtyřicet let, pracovala tu v technických profesích i jako překladatelka. Češtinu posléze ovládla brilantně – o čemž svědčí, že se stala i jednou z nejpopulárnějších českých spisovatelek. Podle jejích vzpomínek k tomu ale přispělo i její druhé manželství - se spisovatelem Janem Rottem, potomkem zakladatele slavné české železářské rodiny. Inna vydala celkem padesát knih.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788088073260
Autor
Inna Rottová
Kód zboží
177506
Počet stránek
190
Rozměry
217 x 156 x 20
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let