Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Berlínské bolero

Anotace

Třináct nevšedních povídek o tom, jaký mohou všední cesty životem nabrat nečekaný směr.

Silvestr 1999 v Berlíně. Frank Reichert se na večírku na prahu nového tisíciletí potkává s Julií, svou dávnou a ztracenou láskou. Od jejich rozchodu na podzim 1989 žije jako úspěšný podnikatel, ale nešťastný muž. Svůj život sleduje téměř nezúčastněně, uzavírá nové vztahy, ale nad vším se vznáší Juliin stín a možnost začít život znovu, jinak. S novým ránem přichází i nový začátek…Mezi odchodem a revoltou se potácejí téměř všichni hrdinové Schulzeho povídek. Často stačí jen znepokojivý pohled, aby se začínající láska, sousedská známost nebo poklidná dovolená vymkly kontrole. Ať už autor umísťuje své postavy do holičství na Manhattanu nebo na chatu nedaleko Berlína, vždy i jejich útočiště obestírá atmosférou neurčitého ohrožení.S neopakovatelným citem pro tragikomické situace ohledává Ingo Schulze podstatu lásky, krouží kolem otázky cti ve chvílích rozchodu, ale zachycuje i momenty štěstí uprostřed všedního dne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ingo Schulze (*1962 v Drážďanech) dnes patří k nejvýraznějším prozaikům, jejichž věhlas přesahuje hranice rodného Německa. Časopis New Yorker jej již v roce 1998 zahrnul mezi šest nejlepších mladých evropských romanopisců. Po absolvování klasické filologie a germanistiky až do roku 1990 působil jako dramaturg zemského divadla v Altenburgu a poté krátce jako novinář. V roce 1993 strávil půl roku v Petrohradě, a tato zkušenost se promítla i do jeho následujících knih. Od poloviny 90. let žije na volné noze v Berlíně. V roce 2006 se stal členem Německé akademie pro jazyk a poesii.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788090381599
Autor
Ingo Schulze
Kód zboží
172557
Počet stránek
236
Rozměry
25 x 150 x 207
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2009
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč