Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Adam a Evelyn

Anotace

Ženy milují Adama, protože jim šije šaty, ve kterých vypadají krásně a žádostivě. A on má rád krásné ženy. Když navíc nosí jeho šaty, nedokáže žádné z nich odolat. Adam žije se svou láskou Evelyn. Ta ho jednoho horkého srpnového dne v roce 1989 nachytá, jak se miluje se zákaznicí. Evelyn odjíždí do Maďarska k Balatonu se svou kamarádkou a jejím západoněmeckým bratrancem. Adam se vydává za nimi. Kvůli Evelyn by jel na konec světa – a možná, že až tam bude muset zajet, protože Maďarsko právě hodlá otevřít hranice na Západ. Najednou je zakázané ovoce zralé a všichni se musí rozhodnout. Ve výjimečné situaci onoho pozdního léta roku 1989, v čase nenadálé svobody, objevuje Ingo Schulze pradávný příběh zákazu a pokušení, lásky a poznání, a v neposlední řadě i touhy po ráji. Ale kde ho najít? V mnohoslibnosti Západu, nevázanosti nekonečného prázdninového léta u Balatonu, nebo v klidu na zahradě u vlastního domu? Ve hře s biblickým mýtem o Adamovi a Evě objevil Ingo Schulze šifru pro vstup do našeho dnešního světa.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Ingo Schulze, německý spisovatel, se narodil v roce 1962 v Drážďanech. V Jeně vystudoval klasickou filologii. Po r. 1990 pracoval jako divadelní dramaturg v Altenburgu a založil inzertní týdeník. V r. 1993 žil půl roku v Petrohradě. Z tohoto pobytu čerpal látku pro svůj první román 33 Augenblicke des Glücks (Třiatřicet okamžiků štěstí), který vyšel r. 1995. Román Simple Storys (č. Obyčejný storky / Román z východoněmecké provincie, 2003), jehož název vyjadřuje kontaminaci němčiny angličtinou, vyšel r. 1998. Autor dnes žije v Berlíně. Ingo Schulze je dnes v celoevropském literárním kontextu uznáván jako autor, který umí téma převratu v NDR podat tak, aby bylo zajímavé pro obě poloviny Německa.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087317006
Autor
Ingo Schulze
Kód zboží
170146
Počet stránek
280
Rozměry
29 x 151 x 207
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2009
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč