Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nový čas

Anotace

Roku 1904 přichází do městečka Thyregod mladá učitelka Lilly. Uprostřed vichrného jutského vřesoviště má vést nově zřízenou školu. V lodním pytli si s sebou veze mladistvý elán, pár třísek na podpal, ale také deník, do kterého si stačí zapsat pouhých několik vět. Vzápětí ji pohltí práce i první velká láska a na psaní nemá pomyšlení. Dvacet let poté se v zápiscích vyrovnává se vzpomínkami na nepříliš vydařený bezdětný vztah se starším a chladným mužem, pro kterého byla víceméně jen správkyní domácnosti, a přemýšlí, zda se obejde bez autoritativního protějšku, který určoval běh jejího dosavadního života. Teprve postupně začíná chápat, že se před ní otevírá naděje na nový začátek. Román Nový čas před námi postupně rozkrývá tiché, ale velké drama, které málem skončilo nenaplněným lidským životem.

Z dánštiny přeložila Helena Březinová

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ida Jessenová (*1964) je autorkou několika románů a povídkových sbírek, z angličtiny překládá mj. díla Alice Munroové a Marilynne Robinsonové. Je nositelkou řady významných literárních ocenění. Nový čas (En nyt id, 2015) byl vyznamenán Cenou Karen Blixenové a cenou dánského veřejnoprávního rozhlasu jako nejlepší román roku.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074329067
Autor
Ida Jessenová
Kód zboží
177645
Počet stránek
176
Rozměry
206 x 136 x 20
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let