Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Sok

Anotace

Zneklidňující a děsivý psychologický thriller plný existenciální hrůzy a nepřetržitého napětí.
Žijí tu ve dvou už spoustu let. Nikdo k nim nejezdí.
Junior a Hen by si na odlehlé kanadské farmě dál idylicky žili v dokonalém odloučení od hektické civilizace. Jednoho večera však manžele vyruší nezvaný host. Mladík z vlivné firmy jim přináší zprávu, že Junior vyhrál losování o účast na vesmírné misi – jenže on se do žádné loterie nepřihlásil! Nad dvojicí se tak začne vznášet atmosféra mučivé nejistoty a permanentního napětí.
Nekoupili si los, ale poslali jim výhru. Dokážou unést svůj osud?
Podezřelý posel se v domě usadí a eviduje vše, co Junior dělá, každou vteřinu jeho života – prý proto, že na dobu pobytu v kosmu agentura vytvoří jeho umělého dvojníka, který bude s Hen žít a starat se o farmu. Junior se postupně proměňuje v soubor elektronických dat a spolu se ženou cítí, že za událostmi se skrývá strašlivá hrozba, jejíž důvod a smysl nechápou…

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iain Reid (1981) se narodil v Ottawě a nyní žije v Kingstonu v provincii Ontario. Nesmlouvavé přírodní poměry Kanady, na jejímž venkově se ještě mnohokrát i dnes bojuje o přežití, se odrážejí rovněž v jeho tvorbě. Novinové reportáže a sloupky pro domovský deník The National Post ho podnítily i ke dvojici non-fiction knih One Bird’s Choice (2010) a The Truth About Luck (2013), ve kterých vylíčil pocity dospívajícího outsidera v širší rodině, usedlé hluboko v ontarijské divočině. Když se švagrovi současného islandského prezidenta Jóhannessona podařilo s povídkami proniknout do věhlasného týdeníku The New Yorker, zaznamenala jeho kariéra příklon k beletrii. Podle jeho prvotiny Asi to skončím (2016) natočil Charlie Kaufman (V kůži Johna Malkoviche, Adaptace, Věčný svit neposkvrněné mysli ad.) celovečerní film (2020) s Jessie Buckleyovou a Jessem Plemonsem v hlavních rolích.
Sevřené prostředí severské farmy využil Reid i ve sci-fi psychothrilleru SOK (2018), v němž potvrdil spřízněnost se žánrovými východisky Stephena Kinga, Alfreda Hitchcocka a Raye Bradburyho. Působivé vyvrcholení zápletky obou knih umocňuje i „ledovcovým“ stylem psaní, připomínajícím minimalistický způsob vyjádření Ernesta Hemingwaye či Raymonda Carvera.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073355791
Autor
Iain Reid
Kód zboží
182219
Počet stránek
224
Rozměry
26 x 140 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč