Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Asi to skončím

Anotace

Poklidný výlet jednoho páru nabere nečekaný obrat a promění se ve strašlivou cestu. Děsivý thriller, jehož napětí nepovolí ani na vteřinu.
Jede se představit rodičům svého přítele Jakea, jenže zimní návštěva odlehlé farmy asi není nejlepší nápad, zvlášť když se kolem vztahu těch dvou od začátku vrší pochybnosti. Jakeův domov se sice nachází jen dvě tři hodiny jízdy z města, ale stejně by pro ni asi bylo bývalo lepší nikam se nehrnout, protože nadaný vědec, s nímž se zná sotva sedm týdnů, je pořádný intelektuální svéráz. A ten vemlouvavý Hlas v mobilu, který jí denně naléhavě volá, si neumí k nikomu známému rozumně přiřadit… Když pár dorazí na farmu, v mrazu se válí mrtvá zvířata a samo stavení uvnitř vypadá málem jako motel Normana Batese. Křečovitě usměvavá máti je chodící sbírkou neuróz a Jakeova prababička zešílela. Další hrůzy tam snad nečekají – avšak co ve sklepě…? Debutová novela Kanaďana Iaina Reida výtečně vrství a převrací děsivé zákonitosti oblíbeného viktoriánského žánru ve zprávu o duši, z níž tuhne krev ještě víc, než je v nelítostné tundře nezbytné.
Nejočekávanější horor sezony na filmové plátno pro kanál Netflix převedl další znalec pokroucených závitů dnešní lidské mysli: oscarový scenárista a režisér Charlie Kaufman.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iain Reid (1981) se narodil v Ottawě a nyní žije v Kingstonu v provincii Ontario. Nesmlouvavé přírodní poměry Kanady, na jejímž venkově se ještě mnohokrát i dnes bojuje o přežití, se odrážejí rovněž v jeho tvorbě. Novinové reportáže a sloupky pro domovský deník The National Post ho podnítily i ke dvojici non-fiction knih One Bird’s Choice (2010) a The Truth About Luck (2013), ve kterých vylíčil pocity dospívajícího outsidera v širší rodině, usedlé hluboko v ontarijské divočině. Když se švagrovi současného islandského prezidenta Jóhannessona podařilo s povídkami proniknout do věhlasného týdeníku The New Yorker, zaznamenala jeho kariéra příklon k beletrii. Podle jeho prvotiny Asi to skončím (2016) natočil Charlie Kaufman (V kůži Johna Malkoviche, Adaptace, Věčný svit neposkvrněné mysli ad.) celovečerní film (2020) s Jessie Buckleyovou a Jessem Plemonsem v hlavních rolích.
Sevřené prostředí severské farmy využil Reid i ve sci-fi psychothrilleru SOK (2018), v němž potvrdil spřízněnost se žánrovými východisky Stephena Kinga, Alfreda Hitchcocka a Raye Bradburyho. Působivé vyvrcholení zápletky obou knih umocňuje i „ledovcovým“ stylem psaní, připomínajícím minimalistický způsob vyjádření Ernesta Hemingwaye či Raymonda Carvera.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073356408
Autor
Iain Reid
Kód zboží
182143
Počet stránek
232
Rozměry
25 x 138 x 208
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč