Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Když šeptá listí

Cena 59
Není dostupné
Anotace

Uznávaná vědkyně Hope Jahrenová vybudovala tři laboratoře, v nichž studuje stromy, květiny, semena a půdu. Její knižní prvotina odhaluje mnohé ze života rostlin – ale nejen to. Přináší příběhy o autorčině dětství na minnesotském venkově; o životě s nekompromisní matkou a otcem, který ji povzbuzoval k mnohahodinovým hrám v jeho školní laboratoři; o tom, jak nalezla útočiště ve vědě a naučila se dělat laboratorní práci »jak srdcem, tak rukama«, a také o nevyhnutelných součástech vědecké práce – zklamáních i úspěších i radostných objevech. Jádro knihy tvoří příběh vztahu, který si Jahrenová vybudovala s mladým vědcem Billem, jenž se stává jejím pracovním partnerem a nejlepším přítelem. Jejich často nevyzpytatelná vědecká dobrodružství je zavedou napříč Spojenými státy, na severní pól a nebo na Havaj. Autorčin zkoumavý pohled na rostliny, její úžasná duševní houževnatost a bystrá pozorování oživují každou stránku této nevšední knihy. Stejně jako vám otevře dveře ke složitým mechanismům uvnitř každého listu, stébla trávy a okvětního lístku, také změní váš pohled na svět přírody. Je to výmluvný příklad toho, co se může stát, když v sobě objevíte energii, vášeň a odvahu, abyste žili tím, co opravdu milujete, a stali se člověkem, jímž jste se měli stát.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hope Jahrenová obdržela tři Fulbrightovy ceny za geobiologii a je jednou ze čtyř vědců, a jedinou ženou, jimž byly uděleny obě Medaile pro mladé vědce za biologii. Časopisem Popular science byla zařazena do „Brilantní desítky“ mladých vědců a časopis Time ji zahrnul mezi „100 nejvlivnějších lidí“. Učila a prováděla nezávislý výzkum na univerzitách po celých Spojených státech a v současnosti je doživotní profesorkou na Havajské univerzitě v městské části Manoa v Honolulu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075651655
Autor
Hope Jahrenová
Kód zboží
173130
Počet stránek
336
Rozměry
216 x 152 x 31
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let