Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Která kapela je nejlepší na světě? Proč rodina komplikuje poslech hudby? Kdy se muzika stala pouhým byznysem? Proč hudba ztratila význam? Kdy má každá kniha dvě ceny? Jak se obsluhuje Bohumil Hrabal? Jak se píše rocková encyklopedie v zemi, kde nevychází zahraniční desky? Kudy dostat na Pražské jazzové dny punkové kapely? Jak se dalo bojovat s komunistickým režimem (ne)komunistickými zbraněmi? Byla důležitější Melodie, nebo Rock & Pop? Jak se staví sen a rádio? Proč nám hudbu vybírá selektor? Co je kartičkové moderování? K čemu je moderátorovi dobrý ve studiu pes? Jaká je role rádia o Vánocích? Která rozhlasová slova jsou nejemocionálnější? A proč ani hudební publicista JOSEF ZUB VLČEK není dokonalý?
Josef „Pepa" Vlček, zvaný Zub, je znám především jako hudební publicista, rozhlasový dramaturg, specialista na hudební avantgardu. Knižní rozhovor, který vznikl díky jeho kolegovi, novináři Honzovi Dědkovi, představuje Zuba nejen v jeho profesi, ale také mimo ni. Úvahové pasáže, nevšední postřehy o hudbě, vzpomínky na Jazzovou sekci a vůbec neoficiální scénu 70. a 80. let v Československu, osobní kronika... to vše, a ještě daleko víc najdete na stránkách této knihy.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Josef Vlček (*1951) je hudební publicista a rozhlasový dramaturg. V rámci Jazzové sekce působil jako dramaturg Pražských jazzových dnů, publikoval řadu článků v bulletinu Jazz a v letech 1982-1984 vydal třídílný slovník Rock 2000. Byl autorem manifestu české alternativní hudby a pověstné brožury Rock na levém křídle (1983), která reagovala na komunistický pamflet „Nová“ vlna se starým obsahem. V druhé polovině 80. let působil jako dramaturg Rockfestu a jako koeditor sborníku o české nové vlně Excentrici v přízemí (1989). K tématu alternativních scén se vrátil v rozsáhlé studii ve sborníku Alternativní kultura (2001). Redaktor časopisů Melodie (1988-1990), Rock & Pop (1990-1993) a Music (2002-2008). V posledních desetiletích dále publikoval stovky článků a recenzí v různých denících, časopisech a na internetových serverech. V roce 1991 se podílel na vzniku první komerční rozhlasové stanice Evropa 2. Od té doby zkonstruoval programy dalších dvanácti českých rozhlasových stanic. V současnosti vede pražskou stanici RockZone 105,9. Byl nablízku skoro všemu, co v uplynulých čtyřiceti letech formovalo českou hudební scénu.

Honza Dědek (*1972) je hudební publicista. Absolvoval střední průmyslovou školu stavební, ještě během studia začal od roku 1992 přispívat do hudebního časopisu Rock & Pop, posléze i do deníků Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a časopisů Mladý svět a Premiere. V letech 2000-2010 byl kulturním redaktorem se zaměřením na hudbu v týdeníku Reflex, následně byl zaměstnán v příloze Víkend deníku Hospodářské noviny, v současné době pracuje v příloze Pátek deníku Lidové noviny. Externě spolupracoval jako scenárista hudebního televizního pořadu Musicblok a dodnes každou první neděli v měsíci zpovídá své hosty v pořadu rozhlasového pořadu Čajovna na Českém rozhlasu 3-Vltava. Je autorem biografie skupiny Lucie s názvem Šrouby do hlavy (2000) a knih sebraných rozhovorů Live (2004) a Vzpomínky na 20. století (2006).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072628834
Autor
Honza Dědek , Josef Vlček
Kód zboží
176460
Počet stránek
272
Rozměry
200 x 130 x 21
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2012

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let