Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

U Zlaté rukavice

Anotace

Hrůzný příběh „řezníka“ Fritze Honky, vraha žen a dalších obětí, odehrávající se v infernálním nočním světě hamburského Kiezu. 
Fritz Honka, přezdívaný řezník, představoval v sedmdesátých letech 20. století pro Hamburčany děs a noční můru. Vrah žen z té nejspodnější společenské vrstvy. Člověk duševně a tělesně poznamenaný svým hrůzným mládím plným násilí a zneužívání si vybíral oběti v nechvalně proslulé putyce U Zlaté rukavice v Kiezu, městské čtvrti určené k demolici, jejímž obyvatelům hrozilo, že je život oloupí o vše lidské. Autor s vypravěčskou posedlostí, historickou precizností a neskutečným soucitem rekonstruuje sérii zločinů, v nichž nebyl spravedlnosti notoricky znám pouze pachatel, ale všechny jeho nešťastné oběti. Paralelně nás zavádí i do vyšších pater společnosti, k hanzovní rejdařské dynastii se sídlem v předměstí na Labi, tam kde vládnou peníze, lidskost však nikoliv. Na konci se chudák i boháč setkávají v hamburském podsvětí, v nonstop otevřené knajpě na Hamburger Bergu, mezi alkoholem, sexem, bídou a zločinem, kde všichni až do posledního vydechnutí touží po štěstí.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Heinz Strunk, německý spisovatel, hudebník a herec se narodil v roce 1962 v Hamburku. Po svém prvním románu Fleisch ist mein Gemüse vydal desítku dalších knih. Román U Zlaté rukavice se stal předlohou ke stejnojmennému filmu, který jsme měli možnost shlédnout i v českých kinech.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788076178700
Autor
Heinz Strunk
Kód zboží
183897
Počet stránek
208
Rozměry
17 x 133 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
EUROMEDIA GROUP, a.s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč