Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Magická moc zlata

Anotace

Romantický příběh komtesy Jutty, která musí v boji o dědečkovu přízeň a zasloužené dědictví vzdorovat úkladům chamtivé matky.
Podoba komtesy Jutty a její matky je doslova zarážející. A hrabě Rudolf se musí smířit s tím, že mu krásná vnučka bude navždy připomínat nešťastné okolnosti tragické smrti jeho syna. I proto před časem poslal Juttu do ženevské internátní školy. Její pobyt zde však končí a Rudolf nemá jinou volbu než přijmout dívku zpět do svého domu, Podaří se mu ochránit ji před vlivem matky, která určitě bude usilovat o nemalé dědictví?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hedwiga Courthsová-Mahlerová (1867-1950) se narodila jako nemanželská dcera markytánky Henrietty Mahlerové a kapitána Ernsta Schmidta. Byla vychovávána pěstouny a od roku 1882 pracovala nejprve jako služebná a společnice v Lipsku a poté jako prodavačka v Halle, kde začala také svou literární činnost pod vlivem četby většinou podřadných až kýčovitých próz z rodinných časopisů, které v obchodě prodávali. Roku 1889 se vdala za učitele kreslení a textilního výtvarníka Fritze Courthse, kterému porodila dvě dcery. Roku 1895 přesídlila s mužem do Saské Kamenice a zde se začala ještě výrazněji věnovat psaní, protože se toužila stát následovnicí tehdy nejslavnější autorky zábavných románů pro ženy Eugenie Marlittové. Roku 1904 jí zde také vyšel v Chemnitzer Tageblatt na pokračování její první román Licht und Schatten (Světlo a stín). Postupně se z ní stala autorka stále úspěšnějších ženských románů, které začaly vycházet i knižně. V roce 1904 se s rodinou přestěhovala do Köpenicku a roku 1905 do Berlína. Zde se postupně stala tak známou spisovatelkou, že se jí říkalo prostě jen "HCM".
Nástup nacismu znamenal velké omezení ve vydávání jejích knih, protože odmítla jejich obsah přizpůsobit této ideologii. To byl také jeden z důvodů, proč od roku 1936 nevyšla téměř žádná její nová kniha, jen reedice. Druhým důvodem bylo, že po skončení druhé světové války ve své literární práci již téměř nepokračovala. Roku 1935 se přestěhovala do Bavorska do Tegernsee u Rottach-Egernu, kde roku 1950 zemřela a jde zde také pochována.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024383064
Autor
Hedwiga Courths-Mahlerová
Kód zboží
183799
Počet stránek
208
Rozměry
23 x 125 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Moravská Bastei MOBA, s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč