Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zpěvy sladké Francie

Cena 19
Není dostupné
Anotace

Pozoruhodný výběr a nádherné překlady skvostů francouzské lidové poezie 15.-18. století, která se skrývá v šansonech většinou neznámých autorů, rozhodně nesmí chybět v knihovně milovníků francouzské literatury. Některé jen málo známé písně, stejně jako písně, které můžeme slyšet zpívat i dnes nejen ve Francii, nás provázejí událostmi francouzské historie, životem a cítěním někdějšího francouzského venkova, ale jsou i básnickým vhledem do duše Francie.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hanuš  Jelínek (1878-1944) byl český básník, esejista a divadelní kritik. Propagátor sblížení české a francouzské kultury. Měl pověst skvělého franštináře a znalce francouzské literatury. Napsal francouzsky psané Dějiny české literatury, vzpomínky Zahučely lesy. Přeložil mimo jiné Zpěvy sladké Francie, o jejichž popularitě svědčí například to, že písně Cestář či Švarný tambor v Čechách zlidověly. Z češtiny do francouzštiny přeložil díla Karla Hynka Máchy, Františka Halase a Karla Čapka.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074830341
Autor
Hanuš Jelínek
Kód zboží
169304
Počet stránek
96
Rozměry
9 x 161 x 169
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2015

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY