Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Kvantový zloděj

Anotace

Jean le Flambeur je posthumanistický zločinec, psycholupič, hochštapler a podvodník. Jeho původ je zahalen tajemstvím, ale jeho eskapády zná celá Heterarchie – od vloupání do gigantických diomozků vnitřních planet, jimž zcizil jejich vlastní myšlenky, až po krádeže vzácných pozemských starožitností z majetku šlechty pohyblivých martských měst. Až na to, že Jean udělal jednu chybu. Sedmá kniha z řady Moderní díla science fiction. Teď je odsouzen k pobytu v dilematické věznici, virtuálním nápravném ústavu spravovaném axelrodskými archonty, kde hraje nekonečné variace jednoho herně-teoretického rébusu s nespočetnými replikami sebe sama. Jeanovu každodenní rutinu smrti, zrady a spolupráce však převrátí vzhůru nohama příchod Mieli a její pavoučí lodi Perhonen. Právě ona mu nabídne možnost získat zpět ztracenou svobodu a schopnosti jeho starého já – ovšem výměnou za uskutečnění té jediné loupeže, která se mu tak docela nepovedla… Kvantový zloděj je úchvatný román v duchu hard sci-fi, jehož děj se odehrává v daleké budoucnosti naší sluneční soustavy, a zároveň akční krimi příběh plný bizarních posthumanistických postav, jejichž počínání nicméně řídí skrz naskrz lidské pohnutky zrady, pomsty a žárlivosti. Výsledkem je naprosto strhující knižní debut.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hannu Rajaniemi (1978) - finský spisovatel,  narodil se ve finském Yliviesku, ovšem už řadu let žije ve skotském Edinburghu a patří do stejné autorské skupiny jako nám dobře známí spisovatelé Hal Duncan a Alan Campbell. Studium matematické fyziky završil doktorátem z teorie strun, je spoluzakladatelem a ředitelem ThinkTank Maths, kde se zabývá inovativním řešením problémů spojených s matematikou a vývojem umělých inteligencí. Jako spisovatel na sebe upoutal pozornost povídkou Deus Ex Homine (2005) ve skotské antologii Nova Scotia, povídku později přetiskli ve svých ročenkách Gardner Dozois a David G. Hartwell, objeví se i na stránkách časopisu Ikarie. Pár dalších kratších prací publikoval v drobné malonákladové sbírce Words of Birth and Death (Slova zrození a smrti, 2006). Jeho dosud nejznámějším dílem je námi právě vydaná povídka His Masterʼs Voice (Pánův hlas, 2008) z časopisu Interzone. Ani tentokrát neunikla pozornosti sestavovatelů výběrových ročenek, do přehledu toho nejlepšího ji zařadil Gardner Dozois a Jonathan Strahan, Rajaniemi nedávno podepsat kontrakt na tři románové tituly, z nichž ten první – The Quantum Thief (2010) – je chystán na září letošního roku. (2009)


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788071933595
Autor
Hannu Rajaniemi
Kód zboží
179292
Počet stránek
352
Rozměry
165 x 108 x 26
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2012

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let