Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zřícenina na krku a jiné katastrofy

Anotace

Satirický román o excentrické rodině anglických aristokratů, jejich rozpadajícím se sídle a záchraně rodové cti. 
Etymoložka se zaměřením na blechy, prarodiče žijící ve třpytivé minulosti, hrabě s hlavou v oblacích, tři rozmazlené ratolesti a zámek, ve kterém je víc místností s břečťanem než s funkčním vytápěním. Kdo nikdy nesnil o životě na zámku… bez střechy, ústředního topení a s břečťanem místo nábytku?
Rozlehlý cornwallský zámek Trelawney se všemi svými věžemi, okrasnými hláskami, pokojem pro každý den v roce, šesti kilometry chodeb a 500 tisíci akry půdy dlouho představoval okázalou a nepřehlédnutelnou vizitku svých majitelů. 
O 700 let, 24 finančně negramotných hrabat, 2 světové války a 1 finanční krizi později je rodina Trelawneyů úplně švorc a velkolepé sídlo jim padá na hlavu. Přesto následníci rodu – hrabě Kitto, jeho manželka Jane, jejich tři rozmazlené děti, pes, Kittovi staří rodiče a teta Tuffy, etymoložka studující blechy – žijí dál na chátrajícím zámku, kde je víc místností se zdmi porostlými břečťanem než těch, kam nezatéká, a dělají jakoby nic. 
Když do zámku dorazí dopis oznamující příjezd Ayeshy – dcery krásné Anastazie, dávné přítelkyně Jane, spustí se lavina událostí, která převrátí celé sídlo i život jeho obyvatel naruby. Rozhádaná rodina se musí spojit a přijmout zpět také Kittovu odloučenou sestru Blaze, aby zachránili sídlo i čest rodiny. Jane a Blaze rychle zjišťují, že dům sám je jen velmi malou součástí toho, co doopravdy drží jejich rodinu pohromadě.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hannah Rothschildová je britská spisovatelka, publicistka, filmařka, byznysmenka, filantropka a vůbec renesanční osobnost. Na její dokumentární tvorbu můžete pravidelné narazit na BBC či HBO a na všech důležitých filmových festivalech. Jedním z nejznámějších je její dokument Jazzová baronanka o Hannině pratetě Pannonice. Články přispívá do předních novin a časopisů. V minulosti působila jako porotkyně, či viceprezidentka několika literárních cen, lektorka umění a literatury, pomocná správkyně Tate Gallery a správkyně a členka představenstva londýnské Národní galerie. V roce 2018 jí byl za zásluhy v oblasti umění a charitativní činnosti udělen Řád Britského impéria.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788076251113
Autor
Hannah Rothschildová
Kód zboží
185899
Počet stránek
432
Rozměry
40 x 132 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
Metafora
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč