Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nebe nemá dno

Anotace

Hana Andronikova se po osmi letech vrací na literární scénu dílem, které se radikálně liší od její předchozí tvorby. Autobiograficky laděná próza se odehrává na třech místech zeměkoule: v amazonském pralese, v nevadské poušti a v Čechách. Pohnuté události v životě se staly impulsem k nečekané výpravě, během níž se proměňuje příběh a s ním i vypravěč. Kniha se stává cestou, cestování po vnějších krajinách je metaforou putování do nejzazších koutů vlastní duše. Předěl mezi realitou a snovými vizemi se stává nezřejmým, průchozím a nepodstatným. Kde začínají a kde končí naše možnosti a schopnosti? Jak se bolestná zkušenost stává mystickou? Autorka nesentimentálním, autentickým způsobem reflektuje ztrátu jako cennou příležitost k transformaci a sama se vyrovnává s možností vlastního konce tím, že jej bez výhrad přijímá. Strach a nejistota se tak může přerodit v radost a hravou bezstarostnost. Mozaikovitá próza střídá formu úsečného, syrového deníku se záznamy ve stavu změněného vědomí. Stejně tak osciluje mezi sarkastickým černým humorem a lyrickými pasážemi blízkými básni v próze. Nebe nemá dno je kniha, která se do vás nastěhuje, zaplaví vás mnohostí barev, tvarů, chutí a zvuků, a začne žít svým vlastním životem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hana Andronikova (1967–2011) získala za svůj román Zvuk slunečních hodin (2001) Literární cenu Knižního klubu a ocenění Magnesia Litera za objev roku. Po souboru povídek Srdce na udici (2002) publikovala až roku 2010 zásadní román Nebe nemá dno, za který obdržela Magnesii Literu - Cenu čtenářů. Roku 2014 vyšel svazek Vzpomínky, co neuletí, první souborné vydání autorčiných povídek a drobných próz. Její knihy byly přeloženy do několika jazyků.
Kromě prozaických děl je podepsána jako scenáristka pod projekty Divadla Archa Tanec přes plot (2008) a Pakosti a drabanti (2010).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020717597
Autor
Hana Andronikova
Kód zboží
179246
Počet stránek
296
Rozměry
206 x 133 x 21
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let