Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Islámský fašismus: Analýza

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Islamismus vznikl současně s italským fašismem a německým nacionálním socialismem. Jeho fašizující ideologie však má kořeny v mnohem hlubší minulosti – je obsažena už v prapočátcích islámu. Hamed Abdel-Samad ve své analýze rozebírá islám od jeho prvopočátků až do současnosti. Základní rysy fašismu prosvítají z islámu všude: z jeho organizační struktury stejně jako z náboženství, jež je vždy nadřazeno člověku. Je to varující kniha a za její teze byla na Hameda Abdel-Samada vydána fatva. Už to demaskuje islamismus víc než dostatečně.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hamed Abdel-Samad se narodil roku 1972 u Káhiry jako syn imáma a už jako malý chlapec uměl Korán zpaměti. Doma v Káhiře vystudoval angličtinu a francouzštinu, v Japonsku japonštinu a v Německu politologii. Pracoval pro UNESCO, vyučoval na katedře islamologie univerzity v Erfurtu a v Institutu židovských dějin a kultury na Mnichovské univerzitě. Byl členem Německé islámské konference a řadí se k nejvýraznějším islámským intelektuálům v německojazyčné sféře. V době Arabského jara 2011 působil jako zpravodaj německé televize v Káhiře.
Napsal Zánik islámského světa (Untergang der islamischen Welt) a autobiografii Moje rozloučení s nebem (Mein Abschied vom Himmel), kde popisuje svou proměnu z fundamentalisty v kritika islámu. Knihy vyvolaly veliký rozruch nejen v Německu a staly se bestsellery. Za titul Islámský fašismus nad ním byla vyslovena fatva a spisovatel od té doby žije pod policejní ochranou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024255330
Autor
Hamed Abdel-Samad
Kód zboží
179268
Počet stránek
184
Rozměry
206 x 133 x 18
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč