Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Islámský fašismus: Analýza

Anotace

Islamismus vznikl současně s italským fašismem a německým nacionálním socialismem. Jeho fašizující ideologie však má kořeny v mnohem hlubší minulosti – je obsažena už v prapočátcích islámu. Hamed Abdel-Samad ve své analýze rozebírá islám od jeho prvopočátků až do současnosti. Základní rysy fašismu prosvítají z islámu všude: z jeho organizační struktury stejně jako z náboženství, jež je vždy nadřazeno člověku. Je to varující kniha a za její teze byla na Hameda Abdel-Samada vydána fatva. Už to demaskuje islamismus víc než dostatečně.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hamed Abdel-Samad se narodil roku 1972 u Káhiry jako syn imáma a už jako malý chlapec uměl Korán zpaměti. Doma v Káhiře vystudoval angličtinu a francouzštinu, v Japonsku japonštinu a v Německu politologii. Pracoval pro UNESCO, vyučoval na katedře islamologie univerzity v Erfurtu a v Institutu židovských dějin a kultury na Mnichovské univerzitě. Byl členem Německé islámské konference a řadí se k nejvýraznějším islámským intelektuálům v německojazyčné sféře. V době Arabského jara 2011 působil jako zpravodaj německé televize v Káhiře.
Napsal Zánik islámského světa (Untergang der islamischen Welt) a autobiografii Moje rozloučení s nebem (Mein Abschied vom Himmel), kde popisuje svou proměnu z fundamentalisty v kritika islámu. Knihy vyvolaly veliký rozruch nejen v Německu a staly se bestsellery. Za titul Islámský fašismus nad ním byla vyslovena fatva a spisovatel od té doby žije pod policejní ochranou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024255330
Autor
Hamed Abdel-Samad
Kód zboží
179268
Počet stránek
184
Rozměry
206 x 133 x 18
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let