Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Paní Bovaryová

Anotace

Když si Emma brala Charlese Bovaryho, očekávala život plný luxusu a vzrušení, o jakém čítávala v romantických knížkách. Realita je tomu snu na hony vzdálená - Charles je obyčejný a nepříliš nadaný vesnický doktor a provinční život nepřináší zdaleka tolik vzrušení, kolik čekala. V cestě za svými sny si najde milence a začne život vysoko nad své finanční možnosti, čímž se vydá na sebezničující cestu plnou lží a utrpení.Gustav Flaubert si svým románem Paní Bovaryová z roku 1857 vysloužil okamžité uznání čtenářů i kritiky, dostal se kvůli němu ale i před soud kvůli údajné obscénnosti díla. Román je dodnes považován za jedno z největších děl francouzské i světové literatury a za základní kámen literárního realismu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Francouzský spisovatel Gustav Flaubert se narodil v roce 1821 v Rouenu, v lékařské rodině. Studoval na lyceu a poté v Paříži práva. Onemocněl nervovou nemocí a musel ze studií odejít. Už na střední škole se snažil o první literární pokusy. Flaubert se zamiloval do vdané ženy , která byla o jedenáct let starší. Jeho další velkou láskou byla básnířka Louisa Coletová, se kterou se po vášnivém vztahu rozešel. Poté už s žádnou ženou intimní vztah nenavázal a žil jako starý mládenec na statku u Rouenu. Svůj život věnoval pouze literatuře. Pár dní v roce trávil v Paříži, kde navštěvoval literární večery. Setkal se zde s Hippolytem Tainem a s dalšími spisovateli a vědci. Flaubert cestoval po Francii a po Evropě. V roce 1849 odcestoval s kamarády na Blízký východ a po devíti letech se usadil v Tunisku. V posledních letech života si Flauber prošel nešťastným obdobím. V roce 1870 došlo k pádu Francie v prusko-francouzské válce, za dva roky nato mu zemřela matka a rodina jeho neteře se ocitla téměř na mizině. Flauber se snažil příbuzným pomoci. Obětoval všechen svůj majetek, aby je zbavil dluhů. Byl proto nucen žít ve velmi skromných podmínkách. Z finančních důvodů omezil cesty do Paříže a jeho schůzky s přáteli byly sporadické. V roce 1876 zemřela jeho velká přítelkyně Georgie Sandová. Flaubert byl souzen za svůj román Paní Bovaryová. Obžalovali ho za urážku veřejné mravnosti a náboženství. Obhájce spor vyhrál přesvědčil porotu, že Flaubertův román nemravnost nepodporuje, pouze na něj poukazuje. Tento soud udělal románu velkou reklamu, mezi čtenáři byl o něj velký zájem. Flaubert ve svých dílech zdůrazňoval vysoké nároky na uměleckou úroveň díla. Hlavním prvkem jeho vypravěčství je neosobnost. Jeho vypravěči byli chladnými pozorovateli, kteří s postavami necítí, ani je nehodnotí.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074072963
Autor
Gustav Flaubert
Kód zboží
144668
Počet stránek
372
Rozměry
27 x 121 x 190
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let