Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vražda arcivévody: Sarajevo 1914 a příběh lásky, který změnil svět

Anotace

Výjimečný životopis rakouského arcivévody a jeho české ženy, který je cennou historickou učebnicí, ale také příběhem, jež nám dovolí zamyslet se nad nimi jako skutečnými lidmi.
Je jedinou zajímavostí na životě Františka Ferdinanda a hraběnky Žofie to, že byli zavražděni? Kdo byli ve skutečnosti? Potkali se, zamilovali, vzali navzdory všem překážkám, a vedli spolu se svými dětmi šťastný rodinný život. Dokud v létě roku 1914 nepřipravil srbským nacionalista Gavrilo Princip tento milostný příběh navždy o šťastný konec.“Návštěva zámku Konopiště byla silným zdrojem inspirace pro Sue Woolmansovou, spoluautorku knihy „Vražda arcivévody.“ Konopiště nám připomíná životní příběh rakousko-uherského arcivévody Františka Ferdinanda a české hraběnky Žofie Chotkové, kterou si vzal za manželku. Byl to svazek ze skutečné lásky, který však prošel mnoha zkouškami – František Ferdinand, dědic císařského trůnu, se měl oženit s urozenou princeznou, nikoli s pouhou dvorní dámou. O právo vzít si svou vyvolenou svedl urputný boj s císařem a celou vídeňskou společností a dokonce i pak se jejich svatba musela konat na zámku Zákupy, daleko ode dvora. Zní to spíše jako romantická pohádka, ale příběh je pravdivý, bohužel s výjimkou šťastného konce. Oba manžele roku 1914 v Sarajevu zavraždil srbský nacionalista Gavrilo Princip. Jejich smrt rozpoutala první světovou válku a střední Evropě přinesla téměř stoleté utrpení. Sám Princip zemřel v českém žaláři o několik let později.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Americký spisovatel Greg King (*1964) je autorem jedenácti knih o královské a společenské historii, se specializací na osudy členů královské rodiny v pozdějším carském Rusku a v edwardiánské éře. Často vystupuje v televizi jako komentátor a odborník v historických dokumentech. Psal rovněž pro časopisy Majesty Magazine, Royalty Digest a Atlantis.

Sue Woolmansová je britskou historičkou a spisovatelkou, jejíž práce se objevily v mnoha publikacích. Její předchozí kniha Dvacet pět kapitol mého života nabízí memoáry ruské velkokněžny. Sue Woolmansová žije v Londýně. Při pátrání po příběhu Františka Ferdinanda a Žofie mnohokrát navštívila Českou republiku a je velmi potěšena, že Vražda arcivévody vyšla také v češtině.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788090672802
Autor
Greg King a Sue Woolmansová
Kód zboží
178017
Počet stránek
458
Rozměry
242 x 162 x 36
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let