Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Andělé nad Teheránem

Anotace

Čarovný příběh utkaný ze snů. Rodinná sága o krutosti osudu, zakázané lásce, vášni a síle života, čerpající z tradic perské a židovské kultury.
Jedné hvězdné íránské noci spatří pětiletá Lili svou matku, anděla Roxanu, jak vychází na balkon, narostou jí křídla, vzlétne a zmizí na noční obloze nedotčená zákony přitažlivosti. Anděl Roxana zmizí bez rozloučení, beze slůvka vysvětlení...
Jádrem fascinujícího výpravného románu je Liliino pátrání po matce. Příběh sleduje Roxanu od narození, přes osud dítěte v drsném teheránském židovském ghettu, život v bohatém světě íránské aristokracie, živoření v tureckém nevěstinci až po nový život v Los Angeles.
Román Giny B. Nahai, opírající se o důkladnou znalost íránské židovské historie, oživuje rodový řetězec žen, které jsou sice pevně zakořeněny ve své zemi, avšak pokoušejí se zbavit vlády osudu a dát svému životu nový směr v zemi nových možností - v Americe.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gina B. Nahai (*1961) se narodila v Íránu. Studovala ve Švýcarsku a Spojených státech. Zabývá se politikou Íránu a věnuje se přednáškám o íránské židovské historii se zaměřením na exil. V současné době působí na univerzitě v Jižní Karolíně, kde vede semináře tvůrčího psaní. Za román Cry of Peacock se jí dostalo mezinárodního ocenění. Román Andělé na Teheránem je autorčiným druhým dílem, které postoupilo do nejužšího výběru několika prestižních literárních cen, stalo se bestsellerem a knihou roku podle Los Angeles Times.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075291745
Autor
Gina B. Nahai
Kód zboží
181084
Počet stránek
352
Rozměry
32 x 138 x 215
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč