Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Pattonova 3. armáda ve válce

Anotace

Velkolepě zpracovaná historie slavné Pattonovy 3. armády při jejím triumfálním postupu napříč nacisty okupovanou Evropou. Jedinečný textový a obrazový záznam spolupráce amerických obrněných jednotek, pěchoty i letectva, operujících v úzké součinnosti, jejíž úroveň ohromila dokonce i Němce, kteří se vždy považovali za mistry "bleskové války". Je to rovněž příběh triumfu logistiky a americké vynalézavosti a schopnosti reagovat na jakýkoli problém novátorskými myšlenkami, přispívajícími k vítězství ve válce. Příběh amerických vojáků, frontových bojovníků i týlařů, jejich vítězného tažení od pobřeží Normandie přes Francii až do Rakouska a Československa, doplněný řadou unikátních snímků. A především je to hold skvělému veliteli Georgi Smithu Pattonovi Jr., jenž zmařil poslední Hitlerovy pokusy zvrátit běh války ve svůj prospěch a svou nezdolnou vůlí zvítězit za každou cenu vtiskl nezapomenutelnou pečeť do událostí posledních měsíců války. Vynikající vydavatelský počin při příležitosti 70. výročí konce druhé světové války.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

George Forty (1927-2016) byl vysokým důstojníkem britské armády. Narodil se v Londýně. Studoval na Ashville College a Queen's College of Oxford University. Do britské armády nastoupil v roce 1945. Sloužil v britské armádě u Rýna, v 1. královském tankovém pluku v r. Koreji, kde byl v květnu 1953 raněn, v Adenu, v Perském zálivu a na Borneu. Před odchodem do důchodu v roce 1971 zastával funkce v Armádním leteckém sboru a na taktických, signálních a dělostřeleckých školách Royal Armoured Corps.
George Forty napsal více než sedmdesát knih se zaměřením na pozemní techniku a tankové bitvy. Od roku 1981 až do svého odchodu do důchodu v roce 1993 působil jako kurátor (ředitel) Tankového muzea.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024755427
Autor
George Forty
Kód zboží
180161
Počet stránek
224
Rozměry
256 x 188 x 17
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let