Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zima přichází

Cena 39
Není dostupné
Anotace

Mistrnná analýza putinovského režimu v Rusku z pera geniálního šachisty a brilantního glosátora.

Začátek 90. let 20. století, rozpad Sovětského svazu, éra prezidenta Borise Jelcina, čečenské války a 15 let Vladimira Putina ve funkci prezidenta nebo premiéra Ruska. Všechny tyto události jsou ve větší či menší míře reflektovány v knize Garryho Kasparova Zima přichází. Popis prvních deseti let od pádu železné opony otevírá hlavní téma, kterým je autorův pohled na Vladimira Putina. Jeho vzestup z pozice někdejšího důstojníka KGB až na prezidentský post chápe Kasparov jako signál, že se Rusko začíná odklánět od demokracie. Jako čelný představitel ruské opozice označuje autor současného prezidenta za diktátora, který má díky obřím zdrojům a nukleárním zbraním velkou moc po celém světě, a kritizuje vstřícný postoj Spojených států a dalších západních zemí k Rusku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gary Kasparov (*1963) byl přes dvacet let nejlepším světovým šachistou. V roce 2006 ukončil kariéru a stal se jedním z nejvýraznějších představitelů ruské opozice proti Vladimíru Putinovi. Aktivně se angažoval zejména před prezidentskými volbami v roce 2008. Dnes žije s manželkou Dashou v New Yorku, kde působí v Nadaci pro lidská práva a přispívá do deníku The Wall Street Journal.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074629884
Autor
Garry Kasparov
Kód zboží
172565
Počet stránek
304
Rozměry
32 x 155 x 215
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let