Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

William Tell/Vilém Tell A1-A2

Anotace

Výprodej 2023! Původní cena 69 Kč. Sleva - 29 %.

Legenda praví, že na počátku 14. století, kdy Švýcaři trpěli pod nadvládou Habsburků,se jeden muž odvážil tyranům postavit. Jmenoval se Vilém Tell. Přečtěte si příběh o statečném, šlechetném a spravedlivém švýcarském národním hrdinovi. Kdo a proč jej donutil sestřelit jablko z hlavy jeho syna?

Anglicko-český zrcadlový text pro začátečníky.

Legend has it that in the early 14th century, when the Swiss suffered under Habsburg rule, one man dared to stand up to tyrants. His name was William Tell. Read the story of a brave, noble and just Swiss national hero. Who and why forced him to shoot down an apple from his son's head?

English-Czech mirror text for beginners.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Johann Christoph Friedrich von Schiller (1759–1805) byl německý spisovatel, básník, dramatik a překladatel.
Schiller se narodil v Marbachu am Neckar ve Württembersku. Schillerův otec se jmenoval Johann Kaspar a byl lékařem a oficírem ve službě vévody Karla Evžena, místního vévody, který patřil k nejhorším tyranům své doby. Roku 1772 Schiller složil zemské zkoušky a tím si otevřel cestu ke studiu. Ačkoliv chtěl Schiller studovat teologii, musel se na rozkaz vévody nastoupit do Karlsschule, kde prožil celé své mládí - žil zde od třinácti do jednadvaceti. Za celou tu dobu neměl jedinou dovolenou, své sourozence neviděl ani jednou a své rodiče jen krátce při návštěvách na akademii, u kterých ale byli přítomni i dozorčí. Vojenský pořádek akademie prostě zastupoval rodinu. Není divu, že Schiller toužil po svobodě - to se ukázalo hned v jeho prvním dramatu Loupežníci, díky kterému se stal slavným. Po uveřejnění hry jej ale stihl zákaz publikování a Schiller utekl do Mannheimu, kde pracoval jako novinář a psal. V letech 1784/5 měl Schiller finanční nouzi a také onemocněl. S velkými nadějemi roku 1787 navštívil Výmar, kde sice poznal Goetha, ale nesblížili se. O několik let později se Schiller stal profesorem pro světové dějiny na univerzitě v Jeně. V této době také onemocněl tuberkulózou.
Schiller se zasnoubil s Charlotte von Lengenfeld, kterou si také roku 1790 vzal. Roku 1794 se Goethe a Schiller potkali v Jeně a hovořili spolu po přednášce, během rozhovoru se vytvořilo přátelství, které pro oba znamenalo velké duševní obohacení. Rok 1797 je nazýván rokem balad - Schiller i Goethe vytvořili mnoho balad každý sám i dohromady. Roku 1799 Schiller přesídlil do Výmaru, roku 1802 byl povýšen do šlechtického stavu. Friedrich von Schiller zemřel 9. 5. 1805.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075476128
Autor
Friedrich Schiller
Kód zboží
180211
Počet stránek
64
Rozměry
198 x 130 x 5
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2021
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč