Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Shledání

Anotace

Novela, která vypráví o přátelství dvou dospívajících chlapců, jejichž osud tragicky poznamená dobová atmosféra v Německu, o složitém hledání mravních hodnot v době, kdy se většinový názor německé společnosti přiklonil k nacistické ideologii. 
Je málo knih na světě, které s dokonalou a neúprosnou vyvážeností vytvářejí protichůdné emoce. Zázrak osudového mladistvého přátelství mezi potomkem staré aristokratické rodiny Konradinem a synem židovského lékaře Hansem. Lyrický svět nedospělého zanícení a vpád nacistické brutality, jež vyvolává zhnusení, strach, ale i statečný odpor. Přímočarost a upřímnost mládí na rozhraní s patosem a sentimentalitou. Jednoduché vyprávění se dlouho vznáší jako v dlouhém tunelu, za jeho slovy je cítit pustou tmu, a přesto srdce očekává nový den, kruh světla… a na konci svět vybuchne jako hroutící s hvězda. Knížka, která mrazí – a nadchne. 
Shledání (Reunion) není autobiografické dílo, přestože autobiografické prvky obsahuje: „Chlapec z toho příběhu, to samozřejmě jsem já,“ řekl o něm Uhlman, „jen jsem se nikdy nekamarádil s žádným Hohenfelsem. Rodina Hohenfelsových je jakýmsi smíšeným portrétem několika mých aristokratických spolužáků a jejich rodičů.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fred Uhlman se narodil v roce 1901 ve Stuttgartu. Po absolvování gymnázia studoval na univerzitách v Tübingenu, Freiburgu a Mnichově a stal se advokátem. V roce 1933 emigroval před nacistickým režimem do Paříže, kde se začal věnovat malířství; záhy tam uspořádal i první samostatnou výstavu. V roce 1936 se ve Španělsku seznámil se svou budoucí ženou Dianou, jejíž otec byl členem britského parlamentu. Paradoxně právě Britové Uhlmana v červnu 1940 uvěznili – kvůli německému původu totiž patřil k podezřelým. Po osvobození se nadále věnoval malování; jeho díla jsou součástí sbírek mnoha významných galerií. Zemřel v roce 1985.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073356743
Autor
Fred Uhlman
Kód zboží
184004
Počet stránek
120
Rozměry
13 x 135 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
LEDA spol. s r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč