Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Najde skupina poutníků na cestě válkou zničenou zemí prastarou svatyni, ke které se upínají naděje jednotlivců i říší?
Vítr v piniích je příběh o životě. Všechno ostatní; boj a utrpení, zrada tak hořká, až obrací žaludek; naděje, skřípavá jako kolo starého vozu; celá ta pouť ne nepodobná starým čínským legendám s tajnými mistry, odvážnými bojovníky, kurtizánami vonícími jako květy soumraky a - jak jinak - se staříky s košťaty, to všechno jsou kulisy. Dokonalé a precizní kulisy příběhu, který sedře z poutníků šaty, kůži i maso až na dřeň.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PhDr. Františka Vrbenská (*1952) je česká spisovatelka žánru sci-fi a fantasy. Titul PhDr. získala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v oboru informatika – knihovnictví. V letech 1985–1991 byla vedoucí knihovny Institutu řízení a v současné době pracuje jako knihovnice v národním programu ochrany fondů Národní knihovny České republiky. Kromě fantasy příběhů píše také odborné studie z oblasti vědeckých informací a knihovnictví. Se svým manželem (svatba roku 1978) má dvě děti.
První fantasy příběh napsala Františka Vrbenská pod vlivem četby již v jedenácti letech. Koncem 60. let vydávala školní časopis s fiktivními senzačními záhadologickými reportážemi, například z oslavy příletu mimozemšťanů. V polovině 80. let vyšla v různých periodikách řada jejích sci-fi příběhů (např. Zlatý faraón 2034, Ve čtvrtek bude konec světa nebo Čas má hadí zuby). První díl její historické fantasy Labyrint půlnočního draka – Král z Hlubiny půlnoci vznikl již roku 1991 a Františka Vrbenská za toto dílo získala roku 1995 rytířský titul v soutěži o nejlepší fantasy Klubu Julese Vernea, ale ke knižnímu vydání románu došlo až roku 1998. Mezitím se Františka Vrbenská podílela na třídílné publikaci Čas hradů v Čechách historickými příběhy s prvky fantasy.
Františka Vrbenská se rovněž aktivně angažuje ve fandomu a často přednáší na conech. Za svou celoživotní práci a přínos pro rozvoj žánru fantastiky byla na Parconu 2008 v Plzni Československým fandomem oceněna Mlokem za zásluhy.

Jakub „Drak“ Kočí nebo Jakub D. Kočí (*1977) je český literát, divadelník, muzikant a výtvarník, angažující se zejména v tvorbě žánru fantasy. Pochází z Prahy (bývalého Podskalí), kde se vyučil zámečníkem. Maturoval v oboru strojní mechaniky. Poté začal studovat ČVUT. Literární, dramatické a hudební vzdělání získal studiem na pražské Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka. Na lidové škole umění se učil malířství. Do podvědomí veřejnosti se zapsal nejen jako výtvarník, ale zejména jako básník a písničkář. V roce 2001 vydal v nakladatelství Straky na vrbě svou první básnickou sbírku A jiné básně.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788086428994
Autor
Františka Vrbenská , Jakub D. Kočí
Kód zboží
130408
Počet stránek
440
Rozměry
165 x 107 x 35
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2009
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč