Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Německá okupace českých zemí

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Vše, co byste chtěli vědět o Protektorátu Čechy a Morava a odtrženém pohraničí - jednoduše, zajímavě a přehledně.
Další z volné série výpravných publikací významného českého historika mapuje německou okupaci českých zemí za druhé světové války. Nevšední formou přibližuje čtenáři vývoj, organizaci a činnost německé okupační správy v letech 1938 až 1945.
Kniha podrobně popisuje fungování a působnost úřadu říšského protektora, státního tajemníka, oberlandratů, německého ministra pro Čechy a Moravu a dalších říšských úřadů. Pozornost věnuje přítomnosti německých vojenských, represivních i stranických složek NSDAP. Pokrývá rovněž téma proněmecky orientované kolaborace. Samozřejmě se věnuje také germanizaci či snahám nacistů maximálně využít českých dělníků v německé válečné výrobě.
Kniha je přehledně strukturována do tematických kapitol, hlavní text doplňují poznámky, tabulky, citace a více než 150 kvalitních dobových fotografií.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

František Emmert (*1974) je uznávaný a oceňovaný autor literatury faktu. Ve svém díle se věnuje především českým dějinám dvacátého století.
Po absolvování gymnázia studoval historii a religionistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Později (od roku 2005) studoval také na právnických fakultách v Brně a Trnavě. V roce 2011 získal titul doktor práv na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
V letech 1992 až 2006 pracoval jako novinář, publicista a knižní redaktor. Prošel Českým rozhlasem, deníky Rovnost, Právo a ZN noviny/Slovo a Českou tiskovou kanceláří (ČTK). V letech 2009-2011 byl tiskovým mluvčím Nejvyššího správního soudu v Brně.
Některé jeho tituly byly vydány opakovaně nebo přeloženy do cizích jazyků. Uvedl se beletrizovaným souborem příběhů Češi ve wehrmachtu. Mezi jeho nejúspěšnější tituly patří Rok 1968 v Československu, Sametová revoluce či Václav Havel. V roce 2009 získal prestižní hlavní cenu E. E. Kische za knihu Osudové osmičky v našich dějinách.
V pozici odborného poradce se spolupodílel na přípravě českého historického filmu Lidice.
Žije v Brně, je ženatý a má dvě děti.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020442222
Autor
František Emmert
Kód zboží
183681
Počet stránek
208
Rozměry
19 x 217 x 260
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Nakladatel
Mladá fronta

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let