Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Německá okupace českých zemí

Anotace

Vše, co byste chtěli vědět o Protektorátu Čechy a Morava a odtrženém pohraničí - jednoduše, zajímavě a přehledně.
Další z volné série výpravných publikací významného českého historika mapuje německou okupaci českých zemí za druhé světové války. Nevšední formou přibližuje čtenáři vývoj, organizaci a činnost německé okupační správy v letech 1938 až 1945.
Kniha podrobně popisuje fungování a působnost úřadu říšského protektora, státního tajemníka, oberlandratů, německého ministra pro Čechy a Moravu a dalších říšských úřadů. Pozornost věnuje přítomnosti německých vojenských, represivních i stranických složek NSDAP. Pokrývá rovněž téma proněmecky orientované kolaborace. Samozřejmě se věnuje také germanizaci či snahám nacistů maximálně využít českých dělníků v německé válečné výrobě.
Kniha je přehledně strukturována do tematických kapitol, hlavní text doplňují poznámky, tabulky, citace a více než 150 kvalitních dobových fotografií.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

František Emmert (*1974) je uznávaný a oceňovaný autor literatury faktu. Ve svém díle se věnuje především českým dějinám dvacátého století.
Po absolvování gymnázia studoval historii a religionistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Později (od roku 2005) studoval také na právnických fakultách v Brně a Trnavě. V roce 2011 získal titul doktor práv na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
V letech 1992 až 2006 pracoval jako novinář, publicista a knižní redaktor. Prošel Českým rozhlasem, deníky Rovnost, Právo a ZN noviny/Slovo a Českou tiskovou kanceláří (ČTK). V letech 2009-2011 byl tiskovým mluvčím Nejvyššího správního soudu v Brně.
Některé jeho tituly byly vydány opakovaně nebo přeloženy do cizích jazyků. Uvedl se beletrizovaným souborem příběhů Češi ve wehrmachtu. Mezi jeho nejúspěšnější tituly patří Rok 1968 v Československu, Sametová revoluce či Václav Havel. V roce 2009 získal prestižní hlavní cenu E. E. Kische za knihu Osudové osmičky v našich dějinách.
V pozici odborného poradce se spolupodílel na přípravě českého historického filmu Lidice.
Žije v Brně, je ženatý a má dvě děti.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020442222
Autor
František Emmert
Kód zboží
183681
Počet stránek
208
Rozměry
19 x 217 x 260
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Nakladatel
Mladá fronta
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč