Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Čtyři hrany srdce

Anotace

Poslední román Françoise Saganové, nedávno náhodně objevený mezi jejími rukopisy.
Čtyři hrany srdce je próza bystrá, statečná a svobodomyslná stejně jako její autorka, a zrozená z jejího vášnivého zaujetí pro citový život, jeho výkyvy a jeho rozmanitost. Kniha zaujme také pochopením pro komickou stránku života i výstižností a optimismem při líčení životních dramat. Nahlédněme znovu do doby Françoise Saganové a do jejího života. V tomto nedokončeném, syrovém, znepokojujícím románu je z nich obsaženo všechno příznačné.

Překlad Dana Melanová

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Francoise Saganová (1935-2004), byla francouzská spisovatelka a dramatička. Svůj první román Dobrý den, smutku vydala jako devatenáctiletá v roce 1954, a ihned se stala slavnou a dokonce pro celou jednu generaci byla určitým symbolem nezávislé, inteligentní ženy, která uděluje lekce ve svobodě, ženských právech, oblékání, chování či svobodomyslném psaní. Ovlivnil ji jazz a existencialismus. Napsala téměř padesát románů a divadelních her. Avšak její úspěch přišel příliš brzy, stejně jako peníze a užívání si života. Po osudové autonehodě měla problémy s drogami, milovala hazard a rychlá auta. Některé její romány byly zfilmovány.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073356842
Autor
Francoise Saganová
Kód zboží
183865
Počet stránek
176
Rozměry
16 x 137 x 207
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2021
Nakladatel
LEDA spol. s r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč