Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Tichá srdce

Anotace

Osudová rozhodnutí dvou žen uprostřed afghánského konfliktu. Strhující příběh z Afghánistánu o nečekaném přátelství mezi americkou humanitární pracovnicí a její místní tlumočnicí. 
Farida a Liv se sblíží navzdory naprosto odlišným životním zkušenostem i rodinnému zázemí, každá však stojí na jiné straně válečného konfliktu. Pro fanoušky knihy Tisíce planoucích sluncí Khaleda Hosseiniho.
V roce 2001 se Kábul vzpamatovává po letech útlaku Tálibánu a stává se městem možností. Uprostřed tohoto chaosu se setkávají americká humanitární pracovnice Liv a její pákistánská tlumočnice Farida, která si zvyká na život ve sjednaném manželství. 
Liv přijíždí do Kábulu se svým mužem, aby tam po útocích v září 2001 pracovali pro nevládní organizaci. Zatímco on potřebuje oživit svou upadající kariéru, ona doufá, že tím dají nový impuls svému manželství. Krásná, vzdělaná Farida se s rodinou svého muže vrací z exilu zpět do Kábulu, kde se stává tlumočnicí Liv a jejího manžela. Mezi oběma ženami se i přes různost světů, z nichž pocházejí, postupně vytváří přátelské pouto, Liv však v nejmenším netuší, jak moc je Farida loajální ke své nové rodině. 
Tichá srdce je strhující příběh o přátelství dvou žen, na jehož napínavé rozuzlení jen tak nezapomenete.
Autorka doslova přenese čtenáře do Afghánistánu zničeného válkou, odkrývá těžký úděl místních lidí i kulturní napětí vznikající s nevítaným příchodem Američanů. Barvitě líčí krásy i složitosti afghánského každodenního života.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gwen Floriová (*1955), americká novinářka a válečná korespondentka třikrát nominovaná na Pulitzerovu cenu, vystudovala angličtinu na univerzitě v Delawaru a poté se více než 30 let věnovala žurnalistice. V roce 2013 vydala svou první knihu Montana, za niž získala několik ocenění a nominace na literární ceny. Své texty publikovala i ve dvou úspěšných antologiích. Tichá srdce jsou její první beletristický román. Gwen Floriová žije v Montaně se svým partnerem Scottem a psem Nellem.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788076250338
Autor
Florio Gwen
Kód zboží
184952
Počet stránek
392
Rozměry
37 x 134 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
GRADA Publishing, a. s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let