Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Hříchy mocných

Anotace

Romanticko-historický román z Itálie v období stoleté války. Příběh mladé šlechtičny, která i navzdory intrikám a násilí zasvětila svůj život upřímné a čisté lásce.
Čeho všeho je člověk pro lásku schopen? Zejména v době, kdy státní či rodinné zájmy, a především touha po větší moci, převládly nad přirozenými lidskými city. Ani lidé z královských nebo vévodských rodin nemívali na růžích ustláno; patřit k členům aristokratického rodu nebylo vždy příjemné a už vůbec ne šťastné.
Historický román Hříchy mocných nabízí lidské osudy a komplikované vztahy plné intrik, nenávisti a zla z období italské komuny, rozepří a bojů v severní Itálii, ale rovněž zachycuje události stoleté války. Ta ve 14. a 15. století přivedla Francii na pokraj neštěstí. Jako čistý pramen působí na čtenáře vášnivý a upřímný milostný vztah osudem zkoušené Francesky di Valleta, jež se proti vlastní vůli musela stát ženou tyrana „s dobrým jménem“ Henryka de Mosella. Franceska opustila rodnou Itálii a odjela přes Savojsko do Lotrinska, kde ji netrpělivě očekával budoucí manžel a pán. Krásná žena, zbožňovaná nejedním urozeným mužem, našla své největší štěstí i trýzeň v hluboké lásce k Enzovi di Challant, svému příteli z dětství.
Jak asi skončil příběh mladé ženy, která život zasvětila lásce v době, která ženám nepřála? Vždyť pro mnohé z nich byl právě manžel největším nepřítelem…

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eva Ava Šranková (*1974) se narodila a žije v Nitře. Je autorkou historických milostných románů zaměřených na evropské dějiny středověku (Izabela: Láskou spútaní, Izabela II.: V tieni Notre-Dame, Hriechy mocných, Život v hriechu, Anna: Šarišská amazonka), a členkou Literárního klubu Janka Jesenského v Nitře. Přestože se její romány vyhýbají obrazům krutostí, kterých se dopouštěla středověká společnost beroucí do úst slova: Deus lo vult! (Bůh to chce!), autorka pod hromadou špíny, násilností a intrik objevuje ukrytou lásku, která je ústředním tématem jejích knih.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075462046
Autor
Eva Ava Šranková
Kód zboží
183633
Počet stránek
240
Rozměry
25 x 145 x 215
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Fortuna Libri Publishing s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let