Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Arabský svět - jiná planeta?

Cena 99
Není dostupné
Anotace

Druhé, aktualizované a rozšířené vydání knihy reflektuje dějinné události po "Arabském jaru". Kam se posunulo myšlení a co zůstává neměnné? Kniha rozpitvává svět Arabů na pozadí převažujícího islámu jako způsobu života, duchovního i politického nastavení. Rozebírá tabuizované témata a mizející konfese starší než islám. Odkrývá postoj k práci, plnění závazků, ale i projevy (ne)úcty. Doplňuje pohled na násilí, radikalismus či rasismus - problematiku, která se vyprofilovala do dnes vyčnívající podoby. Celou knihou se prolínají mužsko-ženské vztahy jako determinátor fungování společnosti, ať už jde o klasická či neklasická manželství, dopravu nebo fotografování. Tato témata předkládá z pohledu ženy arabistky, která dlouhodobě žila a pracovala v tomto regionu. Ženy, která většinou přicházela do kontaktu s muži.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mgr. Emíre Khidayer, PhD. (* 1971, Piešťany) je slovenská diplomatka, podnikatelka a spisovatelka. Je autorkou několika rozhlasových seriálů a víckrát vystoupila jako host v arabských, českých a slovenských televizích a rozhlasech. Na Univerzite Komenského v Bratislavě vystudovala arabistiku, anglistiku a islamistiku, z arabských studií má i doktorát. Studium arabistiky pokračovalo stipendiem na univerzitě Ajn Šams v Káhiře.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020442024
Autor
Emíre Khidayer
Kód zboží
175102
Počet stránek
376
Rozměry
206 x 137 x 30
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY