Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Cizinec v manželství

Anotace

Ve světě zalidněném pitoreskními postavami sarajevských obyvatel se tři dospívající kamarádi Dragan, Alexa a Kosťa střetávají se světem svých rodičů, jejichž osudy se pokoušejí v bouřlivém odporu i láskyplném objetí překročit. V příbězích inspirovaných autorovým dětstvím v Sarajevu 70. let zažívají dospívající mladíci první milostné příběhy i dobrodružství a přicházejí o první ideály v typické atmosféře Kusturicova magického realismu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Emir Kusturica (nar. 1954 v Sarajevu) je známý hudebník a jeden z nejúspěšnějších evropských filmařů. Na základě úspěšných amatérských filmů byl doporučen ke studiu na pražské FAMU, kterou absolvoval v roce 1978. Na přelomu 80. a 90. let přesídlil do USA, kde natočil film Arizona Dream, který vyhrál dvě ceny na berlínském filmovém festivalu, a v roce 1995 významný film Underground, jenž získal hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. Dále natočil např. filmy Černá kočka a bílý kocour, Super 8 Stories, jeho posledním filmem je On the Milky Road.
Ze srbštiny přeložila Draga Zlatníková


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074073229
Autor
Emir Kusturica
Kód zboží
176814
Počet stránek
208
Rozměry
200 x 131 x 18
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let