Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nechtěné

Anotace

Temné dědictví Magdaleniných prádelen - církevních útulků pro padlé ženy, zakládaných od poloviny 19. století ve Spojeném království a Irsku, ukryté v dávném dopise.
Dopis, který nachází novinářka Samantha v domě své babičky, otevře Pandořinu skříňku tajemství a lží a dotkne se její vlastní rodiny víc, než by kdy čekala.
Nezletilou těhotnou Ivy rodina v zimě roku 1956 posílá do Domova svaté Markéty, útočiště svobodných matek na jihu Anglie provozovaného řádovými sestrami, aby zde porodila. Její dcerka je hned po narození předána k adopci. Ivy však Domov nikdy neopustí. O šedesát let později narazí novinářka Sam na svazek dopisů, v nichž Ivy žádá svého milence, aby jí pomohl ze svaté Markéty uniknout. S tím, jak Sam postupně z útržků skládá dohromady tragický příběh Ivy, vyplouvají na povrch strašlivá tajemství z minulosti Domova svaté Markéty. Co se stalo s Ivy, její dcerkou a stovkami dalších zde narozených dětí? Co spojuje množství tajemných náhlých úmrtí v okolí? A proč ti, kdo v Domově pracovali, mají nemalý zájem na tom, aby pravda nikdy nespatřila světlo světa? Sam odhaluje hrozivé lži, které jako pavučina obklopují Domov svaté Markéty, a během svého pátrání překvapivě nahlédne i hluboko do vlastní rodinné historie. Najednou je postavena před nepříjemnou pravdu o sobě.
Emily Gunnisová jako rozená vypravěčka buduje příběh, jehož neuvěřitelnou zápletku založenou na historické skutečnosti, i svižně ubíhající děj, ocení především čtenáři románů Kate Mortonové.
Příběh odkazuje na problematickou historii tzv. Magdaleniných prádelen, církevních útulků pro padlé ženy, zakládaných od poloviny 19. století ve Spojeném království a Irsku. Postupně se tam ale dostávaly i svobodné matky nebo zneužívané a problémové dívky – často nedobrovolně a na žádost vlastní rodiny. Některé tu strávily rok, jiné zde zůstaly uvězněné do konce života. Poslední Magdalenina prádelna byla uzavřena v roce 1996.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Emily Gunnisová (*1975) je britská novinářka, scénáristka a spisovatelka. Jako jedna ze čtyř dcer úspěšné autorky bestsellerů Penny Vincenzi chtěl psát odmalička a měla k literární tvorbě blízko. Po absolvování studia žurnalistiky se jako scénáristka podílela na seriálu BBC Doctors, později pracovala jako osobní asistentka v redakcích BBC a The Daily Mirror. Podle vlastních slov se tu hodně naučila o tom, jak vyprávět dobrý příběh. Všechny dosavadní zkušenosti zúročila ve své prvotině Nechtěné (2018). Emily Gunnisová žije se svým manželem, dvěma dcerami, vipetem Merlinem v anglickém Brightonu


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073595760
Autor
Emily Gunnisová
Kód zboží
181212
Počet stránek
288
Rozměry
30 x 132 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč