Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Robert Schumann: Hudba pro Kláru

Anotace

Osud geniálního skladatele Roberta Schumanna a jeho životní lásky Kláry. Román o vášni, šílenství a hudbě.
Příběh, který napsala pravnučka Kláry a Roberta Schumannových. Když se setkali poprvé, byla Klára Wiecková téměř dítě a Robert Schumann začínající osmnáctiletý hudebník, který se přišel učit k jejímu otci. V zběsilém víru koncertních turné se pak jejich společný jejich život řítí světovými pódii a sály, množstvím hotelů a cizích zemí a měst. Paříž, Moskva, Petrohrad, Vídeň, Praha… Večeří s carskou rodinou, kolem nich víří slavné osobnosti, hudební velikáni. Paganini, Mendelsohn, Schubert, Chopin, mladý skladatel jménem Bedřich Smetana… ale také nesmrtelní literáti – Goethe, Heine, George Sandová. A Johannes Brahms, věrný a něžný přítel až do konce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Elizabeth Subercaseauxová se narodila v roce 1945 v Chile, ale nyní žije v Pensylvánii. Už jako sedmnáctiletá psala coby novinářka v chilském undergroundu a dnes je právě ve své rodné zemi slavnou a nejprodávanější autorkou. Všechny její romány se dočkaly mezinárodního úspěchu a sklidily vynikající recenze. Je držitelkou několika cen a autorkou bestsellerů, více než dvaceti knih, beletrie i literaury faktu. Elizabeth Subercaseauxová je přímou příbuznou Roberta Schumanna. Její matka, Gerda Sommerhoffová, byla vnučkou Elise Schumannové, jedné z dcer Roberta a Kláry. Elizabeth od dětství naslouchala vyprávění o slavném pradědečkovi a prababičce a umínila si, že o nich jednou napíše knihu. Ale ne dřív, dokud jim hluboce neporozumí, nestane se téměř jejich součástí, jejich hlasem, který vypoví vše o štěstí i žalu téhle dvojice. Po čtyřech letech výzkumu, sběru materiálů a pročítání písemností byla připravena. A zrodil se životopisný román plný nejintimnějších detailů a mocného kouzla.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073594336
Autor
Elizabeth Subercaseauxová
Kód zboží
177610
Počet stránek
252
Rozměry
205 x 140 x 32
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let