Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vojenské neúspěchy: Anatomie selhání ve válce

Anotace

Tato kniha je o zvláštním druhu selhání - selhání v bitvě. Autoři se v publikaci snaží najít odpovědi na otázku: Proč schopné vojenské organizace chybují? Na mnoha případech ukazují, jak dochází k selhání v bitvě a co je jeho příčinou.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eliot A. Cohen získal profesuru strategických studií Roberta E. Osgooda na Škole pokročilých mezinárodních studií (SAIS) a Paula H. Nitze na Univerzitě Johna Hopkinse. Na SAIS přišel v roce 1990, po službě ve skupině pro plánování taktiky Kanceláře ministra obrany a po předchozích pedagogických funkcích na Harvadově univerzitě a na Válečné škole amerického námořnictva.  Často působí jako poradce ministerstva obrany a zpravodajské komunity. Mimo dalších knih je autorem titulu Supreme Command: Leadership in Wartime.

John Gooch je profesorem historie na Lancasterské univerzitě v Anglii. Je jedním z předních britských vojenských historiků. Byl také hostujícím profesorem na Yale a  na Válečné škole amerického námořnictva. Je zakládajícím redaktorem časopisu Journal of Strategic Studies a předsedou Společnosti armádních záznamů. Je autorem několika knih, včetně The Plans of War a Arnies in Europe.

 


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020611260
Autor
Eliot A. Cohen , John Gooh
Kód zboží
134812
Počet stránek
320
Rozměry
31 x 168 x 238
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2010

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY