Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Atlasy hvězd

Anotace

Výprodej 2023! Původní cena 399 Kč. Sleva - 43%.

Geniální díla starých nebeských kartografů, nejkrásnější mapy z nejznámějších a nejvzácnějších atlasů hvězdné oblohy od 16. do 19. století. 
Člověk se od pradávna snažil o pochopení a zaznamenání všech tajemství vesmíru, avšak znázornit a zachytit dění na obloze není vůbec jednoduché. První pokusy se datují do doby starověkých Řeků. V 9. století je následovali Arabové, ale „zlatá éra“ nebeské kartografie začala v 16. století. Tehdy vznikla mistrovská díla, jež propojila mytologii s vědeckým zkoumáním vesmíru. Toto období ukončil až v 19. století rozvoj moderních dalekohledů, který předznamenal nástup moderní kartografie.
„Psaní knihy o tak rozsáhlém, obtížném a nesmírně úchvatném tématu, jakým jsou dějiny nebeských atlasů, není vůbec snadný úkol,“ píše autorka knihy, esejistka a historička specializující se na období středověku. Své předsevzetí představit čtenářům nejkrásnější mapy z nejznámějších a nejvzácnějších atlasů hvězdné oblohy od 16. do 19. století však splnila na výbornou. Můžeme listovat knihou a kochat se překrásnými rytinami i podrobně zkoumat velké mapy souhvězdí, hvězd i planet, dočíst se mnoho zajímavého o autorech atlasů a jejich pohnutých osudech, pochopit symboliku mytologických postav na jednotlivých deskách, obdivovat krásu i preciznost kreseb... A zároveň se dozvíme také mnoho podrobností o vývoji zkoumání vesmíru.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075296429
Autor
Elena Percivaldi
Kód zboží
185022
Počet stránek
208
Rozměry
25 x 277 x 317
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
Nakladatelství SLOVART s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let