Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Tajná historie Moskvy

Anotace

Každé město má svá tajná místa. Moskva v bouřlivých devadesátých letech 20. století není výjimkou; její občané hledají bezpečí ve světě pod ulicemi – v temném obrovském světě magie, plačících stromů a ptáků albínů, kde pohanská božstva a další obyvatelé vyprávějí své příběhy a šeptají podivné pohádky těm, kdo chtějí naslouchat. Galina je mladá žena, kterou postihla – podobně jako všechny její vrstevníky – zločinnost a nezákonnost nového Ruska. Uprostřed tohoto chaosu se její sestra Máša promění v kavku a uletí pryč. Galina se spojí s Jakovem, policistou vyšetřujícím pohřešované občany. Jejich pátrání je zavede do podzemní říše zakrývaných pravd a archetypů, ocitnou se mezi realitou a mýtem, mezi minulostí a současností, mezi hrdostí a zradou … v temné historii Moskvy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Americká autorka ruského původu Ekaterina Sedia se narodila 9. července 1970 v Moskvě jako Ekaterina Hollandová a v Rusku žila až do svých jednadvaceti let. Navštěvovala Moskevskou státní univerzitu a poté se vydala za prací a studiem do Spojených Států. Usadila se v Bostonu, kde pracovala v MIT oddělení pro výzkum mozkových a poznávacích funkcí jako asistentka výzkumu. O něco později se přestěhovala do New Jersey, kde v roce 2001 získala doktorát z biologie se specializací na rostlinnou ekologii a evoluci. Za Christophera Sediu se provdala v roce 1999, bydlí v New Jersey, kde na vysoké škole vyučuje botaniku a rostlinnou ekologii. Ve volném čase se s oblibou věnuje módě, vaření, zahradničení, kočkám a zlatým rybičkám, což může být docela vražedná kombinace. Angličtinu se začala učit na popud své babičky, učitelky, další studium a praxe jí pomohlo jazyk zdokonalit do té míry, že v něm může bez problémů i publikovat.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073873028
Autor
Ekaterina Sedia
Kód zboží
184603
Počet stránek
304
Rozměry
23 x 110 x 165
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2009
Nakladatel
Nakladatelství Triton s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let