Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Pohádky 2

Anotace

V pořadí druhá kniha nejznámějších německých pohádek obsahuje 17 příběhů, které mistrně převyprávěl Eduard Petiška. Malí čtenáři v ní naleznou, Marií Tichou  krásně ilustrované, pohádky O živé vodě, Čert a jeho babička, Dva řezníci v pekle, Konec obra Jordána a mnohé další.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eduard Petiška (1924-1987) – český spisovatel, básník a překladatel

Dětství a mládí prožil v Čelákovicích. Reálné gymnázium studoval v Brandýse nad Labem, následné studium konzervatoře však hudebně nadanému mladíkovi znemožnila válka. Po maturitě (1943) byl místo toho totálně nasazen jako pomocný dělník ve Volmanově továrně v Čelákovicích. Po otevření vysokých škol roku 1945 studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy komparatistiku (u profesora Václava Černého) a germanistiku. Psal prózu, poezii i literaturu pro děti a mládež, byl však také překladatelem a autorem řady odborných textů, esejů, předmluv, doslovů a divadelní hry. Čtenářské veřejnosti bude asi nejznámější jako vynikající spisovatel knížek pro děti. Jeho Staré řecké báje a pověsti, Martínkova čítanka, Alenčina čítanka, Birlibán a mnoho dalších patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Napsal též příběhy a scénář k několika animovaným filmům Zdeňka Milera O krtkovi.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074513817
Autor
Eduard Petiška
Kód zboží
167438
Počet stránek
112
Rozměry
12 x 216 x 288
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let