Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Pohádková čítanka

Anotace

Pohádková čítanka Eduarda Petišky je určena nejen všem začínajícím čtenářům, ale i těm, kteří už trochu číst umí a také rodičům, kteří rádi čtou dětem, třeba před spaním. Čítanku velmi pěkně a trochu rozpustile ilustrovala Marie Tichá a malí čtenáři i rodiče v ní najdou mnoho krásných bajek, pohádek a příběhů pro  malé děti.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eduard Petiška (1924-1987) – český spisovatel, básník a překladatel

Dětství a mládí prožil v Čelákovicích. Reálné gymnázium studoval v Brandýse nad Labem, následné studium konzervatoře však hudebně nadanému mladíkovi znemožnila válka. Po maturitě (1943) byl místo toho totálně nasazen jako pomocný dělník ve Volmanově továrně v Čelákovicích. Po otevření vysokých škol roku 1945 studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy komparatistiku (u profesora Václava Černého) a germanistiku. Psal prózu, poezii i literaturu pro děti a mládež, byl však také překladatelem a autorem řady odborných textů, esejů, předmluv, doslovů a divadelní hry. Čtenářské veřejnosti bude asi nejznámější jako vynikající spisovatel knížek pro děti. Jeho Staré řecké báje a pověsti, Martínkova čítanka, Alenčina čítanka, Birlibán a mnoho dalších patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Napsal též příběhy a scénář k několika animovaným filmům Zdeňka Milera O krtkovi.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073608835
Autor
Eduard Petiška
Kód zboží
167997
Počet stránek
104
Rozměry
16 x 210 x 295
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2009
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let