Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Série C-L

Anotace

Jedna z nejúspěšnějších českých detektivek. Výbuch vagónu převážejícího bankovky série C-L na kilometru 297.3 rozmetá jejich ohořelé zbytky po okolí. Všechny bankovky jsou zničeny. Záhy je nedaleko nalezeno tělo mladé zastřelené ženy. Jak souvisí její vražda s výbuchem? A opravdu byly všechny bankovky zničeny? Že vám to něco připomíná? Že je to film Na kolejích čeká vrah? Máte pravdu, film byl natočen podle první poloviny téhle knihy. Druhá polovina knihy je napínavým thrillerem o souboji vyšetřovatele s chytrým a všeho schopným zločincem. Navíc v ní Fiker předpovídá vznik jednoho vynálezu, který se v současné době stává skutečností. Nejslavnější vystoupení nezapomenutelné dvojice vyšetřovatelů Kalaš – Karlíček, která prochází volnou trilogií Zlatá čtyřka – Série C-L – Kilometr devatenáct.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eduard Fiker (1902-1961) byl český prozaik, dramatik, překladatel a scenárista, společně s Emilem Vachkem zakladatel české detektivky.  Narodil se Praze jako syn učitele. Po ukončení vinohradského reálného gymnázia roku 1920 absolvoval osm semestrů strojního a elektrotechnického inženýrství na pražském Českém vysokém učení technickém, ale po smrti otce musel studií zanechat. Odešel na rok do Anglie, po návratu absolvoval základní vojenskou službu a po jejím skončení se uchytil jako houslista v orchestru divadla Rokoko a pak v tehdejší Velké operetě. V roce 1936 se oženil s herečkou Lolou Innemannovou. V letech 1937 až 1945 redigoval knižnici Knihy nové generace a v letech 1938–1942 byl šéfredaktorem edice dobrodružných sešitových románů Rozruch vydávaných nakladatelstvím Melantrich. Psát začal na počátku třicátých let a do konce druhé světové války vydal více než čtyřicet románů, především detektivek (odehrávajících se na přání nakladatelů většinou v anglickém prostředí), pro které mu byl velkým vzorem anglický spisovatel Edgar Wallace (například Ochránce nebohých, Světlo z pekla, Zlatý úsměv, Noc na Arnwaysu nebo Paní ze Šedivého domu). Ve velké části těchto příběhů vystupuje inspektor T. B. Corn a dobrodruh Ted Brent. Vedle toho napsal Fiker i několik knih z prostředí českého (Tajemný dům, Její hra, Zinková cesta), knih dobrodružných, odehrávajících se v severoamerickém prostředí (Nejdřív Já!, Tříoký jezdec nebo Stráž na Psí skále), i humoristických (Fantóm operety, Mrtvý zvon, Paklíč) a detektivku se sci-fi námětem Čichač.Po válce pracoval jako scenárista státního filmu a spisovatel na volné noze. Z tohoto období je známá především jeho detektivní fantazie Série C-L a špionážní román Kilometr devatenáct. Po válce již v psaní knih polevil, do konce života napsal románů jen sedm. Překládal z angličtiny, napsal čtyři divadelní hry a několik filmových scénářů. Jeho celé dílo čítá na devadesát titulů a mnohé jeho knihy byly úspěšně zfilmovány. Jeho význam je především v tom, že společně s Karlem Čapkem a Emilem Vachkem položil základy české detektivní školy, na kterou dodnes navazuje celá řada pozdějších autorů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788086839615
Autor
Eduard Fiker
Kód zboží
174795
Počet stránek
368
Rozměry
172 x 128 x 33
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2012
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let